Zwierzę Mocy Zimorodek – „Zacznij nowy rozdział, przestań bać się zmian”

Zimorodki to zapierające dech w piersiach ptaki, są często używane jako symbole piękna mokradeł, bagien, rzek i jezior.

Jest niewiele większy od zięby, rozpiętość skrzydeł dochodzi do 28 cm.

Jednak błękitny grzbiet i szmaragdowe boki ciała, kontrastujące z pomarańczowym brzuchem, sprawiają, że przyciąga nasz wzrok. Najpierw zazwyczaj go słyszymy, później obserwujemy jak szybko przemyka nad powierzchnią wody.

Zimorodek

Celtycka symbolika łączy zimorodka ze spokojem, cierpliwością i żywym pięknem natury.

Wśród plemion północno-zachodniego wybrzeża Zimorodek reprezentuje obfitość, dobrobyt i miłość. Energia ptaka łączy się z zaobserwowaną przez niego szybkością i zwinnością podczas polowania, co czyni go symbolem waleczności i biegłości.

Symbolika rdzennych Amerykanów kojarzy zimorodka z potężną magią i szamańskim uzdrawianiem. 

W wielu kulturach ptaki te są również kojarzone z płodnością i szczęściem.

Zimorodki trafiły również do mitologii greckiej.

Kiedy Ceyxa i Alcyone pobrali się, często żartobliwie nazywali siebie Herą i Zeusem, wierząc, że ich miłość jest nie mniej wielka niż Król i Królowa wszystkich greckich bogów i bogiń. Zeus, będąc egoistycznym bogiem, był wściekły na zuchwałość tych skromnych stworzeń, które porównywały się z nim i jego królową. Uważał, że zasłużyli na karę i nie mógł się doczekać wykonania tej kary. Kiedy Ceyx żeglował po morzu, Zeus rzucił piorun na biedaka, odbierając mu przy tym życie. Nieświadoma tego nieszczęścia Alcyone była daleko na lądzie, kiedy Morfeusz, bóg snów, przekazał jej wiadomość o strasznej śmierci jej męża we śnie. Pochłonięta smutkiem po śmierci Ceyxa, Alcyone nie mogła dalej żyć i również utopiła się w morzu. Tragiczna śmierć Alcyone poruszyła wszystkich bogów i boginie i napełniła ich litością. Zamienili te martwe gołąbki w zimorodki, aby mogły spędzić resztę życia w obecności wzajemnej miłości.

Zwierzę Mocy Zimorodek

Reprezentujący pokój i dobrobyt, zimorodek jest związany z Jowiszem, który jest symbolem obfitości i bogactwa. Zimorodek jest symbolem owocnych zbiorów i powodzenia. Kiedy myślimy, że przyciągamy negatywne rzeczy w życiu, zimorodek może odwrócić naszą fortunę na lepsze.

Symbolika zimorodka jest przesłaniem, że bogactwo i obfitość nadchodzą na Twoją drogę. Dla ludzi przechodzących przez kryzys finansowy, to duchowe zwierzę mówi Ci, abyś się nie poddawał, ponieważ Twój status wkrótce się zmieni. Co więcej, osoby przeżywające burzliwe czasy mogą się cieszyć widokiem tego zwierzęcia, ponieważ symbolizuje ono pokój.

Totem Zimorodek

Zimorodek, choć mały i delikatny, jest symbolem determinacji. Nie bojąc się drapieżników, przemierzają jedną wodę w poszukiwaniu pożywienia i nowych doświadczeń. Ich przykład uczy nas, że rozmiar i siła fizyczna nie są najważniejsze, najważniejsze jest posiadanie silnego charakteru i wytrwałości w dążeniu do celu. W życiu spotykamy się z różnymi trudnościami i wyzwaniami, które często nas przerażają i powstrzymują przed wystąpieniem. Jednak tak jak zimorodek, który nie boi się wyzwań i idzie za swoimi marzeniami.

Wszystko, to co jest naprawdę ważne, to silne serce i wola podążania za tym, czego pragniemy. Nie pozwólmy, aby nasze lęki i obawy powstrzymywały nas przed wejściem. Podejmijmy ryzyko i idźmy za swoimi marzeniami, tak jak mały i nieustraszony zimorodek.

Zimorodek czasami pojawia się jako duchowe zwierzę, gdy zmagasz się z określonym strachem. Uczy, jak przywoływać odwagę i stawić czoła wszystkim, co stanie na Twojej drodze. Strach, którego doświadczasz, może wynikać z „nieznanego” – czegoś, czego naprawdę nie odkryjesz, dopóki nie dotrzesz do horyzontu. 

„Strach przed nieznanym jest tylko iluzją, która trzyma nas przy brzegu życia. Zanurz się w nowe doświadczenie, a odkryjesz, że jest ono pełne skarbów”

Zimorodek

Zimorodek mówi nam, aby nie bać się nieznanego i uczyć się nowych rzeczy. Czasami ludzie boją się rzeczy, których nie znają, boją się rzeczy, których nie mogą zrozumieć. Ale czasami te rzeczy mogą dać nam wielką wiedzę i świadomość rzeczy wokół nas.

Miej otwarty umysł, a nowe rzeczy przyjdą do Ciebie.

Duch zimorodków ma wokół siebie atmosferę królewskości i wielkości. Ptaki te wierzą w życie w dostatku i nie przejmują się jego błahostkami. Są odważne i żywe, a samą swoją obecnością potrafią rozweselić otoczenie.

Zwierzę Mocy Zimorodek

Duchowe zwierzę i totem zimorodków są w stanie całkowicie odmienić Twoje życie. Od nich możesz nauczyć się sposobu na niezapomniane życie.

Ludzie z totemem Zimorodek są odważni w swoich działaniach. To jedne z najbardziej nieustraszonych osób, jakie kiedykolwiek spotkasz. Podobnie jak Mangusta , ludzie z tym duchowym zwierzęciem wiedzą, jak wykazać się odwagą w obliczu strachu.

Ludzie ze zwierzętami duchowymi zimorodka często uczą swoje dzieci, jak cieszyć się życiem, jednocześnie będąc produktywnym. Uczą swoje dzieci, jak godzić ciężką pracę ze szczęśliwym życiem. Zbyt dużo pracy i żadna zabawa nie może zaćmić głowy. Przypomnij sobie swoje życie jako dziecko i rzeczy, które sprawiały, że byłeś szczęśliwy. Te proste rzeczy są tym, czego potrzebują nasze dzieci, dając im wolność doświadczania tych rzeczy, ale jednocześnie ucząc je odpowiedzialności.

Jeśli zimorodek pojawił się w Twoich snach w czasie, gdy nic nie idzie po Twojej myśli i czujesz, że nie masz szczęścia, to znak, że Twoje życie wkrótce zmieni się na lepsze.

Zawsze zalecam, abyś przepracował przesłania, którą przekazuje Ci Zimorodek. 

Wiele razy zwięrzeta mocy mają wiadomość, którą ludzie ignorują, powodując cierpienie lub popełniając błędy, których można by uniknąć. 

Interesuje Cię własne Zwierzę Mocy? Zajrzyj tutaj:

Masz jakieś pytania? Potrzebujesz porady? Skontaktuj się ze mną!

Blog: https://bucardimaria.com 

Posadź drzewo: https://onosemina.org/

Drzewa Mocy: https://drzewamocy.org

Kamienie Mocy: https://kamieniemocy.org

 Karty Online- https://bucardimaria.com/rozloz-karty-i-wybierz-karte-na-ten-moment/

Karty Online Zwierzęta Mocy – https://bucardimaria.com/2021/02/11/poznaj-twoje-aktualne-zwierze-mocy-orakel-marii-bucardi/

 Świece intencyjne, termin u Marii Bucardi (porada, jasnowidzenie), wykłady, słuchowiska, rytuały znajdziesz tutaj: https://mariabucardi.pl/

 Moje książki: https://mariabucardi.pl/pl/c/Ksiazki-Marii-Bucardi/37

 Mój E- Mail: maria.bucardi@gmail.com

 Mój Messanger: m.me/maria.bucardi

Twitter: https://twitter.com/mariabucardi

Pinterest: https://www.pinterest.pt/mariabucardi/

Instagram: https://www.instagram.com/mariabucardi/

 Facebook: https://www.facebook.com/Rytualy.Magia.Jasnowidzenie

Moja Grupy Facebook: https://www.facebook.com/groups/maria.bucardi

Blog Medytacje dla Ziemi: https://rytualydlaziemi.org/

 Zwierzęta Mocy: https://zwierzetamocy.org/

Posadź drzewo: https://onosemina.org/

Youtube: https://www.youtube.com/user/MariaBucardi

https://www.youtube.com/c/MariaBucardiOmenSententia

Kim jest Maria Bucardi – https://bucardimaria.com/biografia-marii-bucardi/

„Nazywam się Maria Bucardi. Od kilkunastu lat prowadzę Akademię Sztuki Magicznej Omen Sententia. Ukończyłam studia wyższe uniwersyteckie (historia świata) ze specjalizacją pedagogiczną oraz studia podyplomowe (dziennikarstwo), plus trzeci kierunek (psychologia), jako wolna słuchaczka. Posiadam przygotowanie pedagogiczne do nauczania na każdym poziomie, w tym na akademickim poziomie uniwersyteckim. Jestem autorką kilkunastu książek, setek artykułуw i tysięcy filmуw z zakresu rozwoju duchowego i osobistego, motywacji, inspiracji, szeroko pojętej duchowości, magii i rytualistyki, Lenormand, tarota, minerałуw, liczb (numerologii), psychosomatyki, żywiołуw, Aniołуw, magii, talentуw wyższych i weganizmu. Jako osoba zaufania publicznego zrzeszam kilkadziesiąt tysięcy Fanуw w mediach społecznościowych. Moje książki, wykłady, audiobooki sprzedały się w języku polskim w kilkuset tysiącach egzemplarzy. Na moim blogu: http://www.bucardimaria.com jest prawie 10 milionуw odwiedzających…..” (fragment)

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: