Zwierzę Mocy Kapibara – Wyjdź ze skorupy, otwórz się na kontakty z innymi.

Kapibary to niezwykle urocze zwierzęta, które są znane jako największe gryzonie na świecie!

Fakt, który sprawia, że są tak urocze, polega na tym, że wyglądają jak gigantyczne świnki morskie. 

Zwierzę Mocy Kapibara

Długość ciała zwierzęcia dochodzi do 130 cm, ogon jest krótki, szczątkowy, a wysokość w kłębie to 40 -50 cm, natomiast masa ciała waha się w granicach 40 -65 kg. Kapibara charakteryzuje się  krępą budową ciała, posiada dużą głowę o tępo zakończonym pysku i małych uszach. Narządy zmysłów kapibary: oczy, uszy i nozdrza znajdują się na wierzchu głowy. Jest to przystosowanie do zanurzania się pod wodą. Podczas pływania kapibary składają uszy i zamykają je, aby zapobiec przedostawaniu się wody. Wygląda na to, że próbują zablokować otaczający ich świat i cieszyć się spokojną kąpielą!

Kapibary są zwierzętami raczej wokalnymi. Lubią wyrażać siebie mrucząc, szczekając, gwiżdżąc, skomląc, chrząkając, a nawet szczękając zębami — w zależności od tego, co próbują przekazać. 

Kapibara jest również bardzo towarzyska, co czyni ją doskonałym symbolem wartości rodzinnych i wspólnoty. Woli żyć w dużych stadach liczących około 10-20 osobników i często miesza się z innymi zwierzętami.

Są często opisywane jako najbardziej przyjazne zwierzęta na ziemi. Są dobrzy w łączeniu się z innymi i nigdy nie odrzucą gestu miłości.

Ale kapibary też są przywódcami. Dominujący samiec w stadzie przejmuje kontrolę i dba o dobro pozostałych członków.

Zwierzę Mocy Kapibara wg. Marii Bucardi

Często określane jako „ruchome krzesła”, te przyjazne stworzenia nigdy nie odrzucają prośby o wspólną przejażdżkę od innego zwierzęcia. Całe mnóstwo gatunków ptaków, małp czy królików, zostało zauważonych siedzących na grzbiecie kapibary. 

W kulturze rdzennych Amerykanów kapibara jest często postrzegana jako symbol siły, zdolności adaptacyjnych i zaradności. Zwierzę jest również kojarzone z żywiołami wody, co czyni go potężnym zwierzęciem totemicznym dla tych, którzy są w zgodzie ze światem przyrody. Kapibara to duży gryzoń, który pochodzi z Ameryki Południowej.

W kulturze celtyckiej kapibara jest często kojarzona z wodą. Dzieje się tak, ponieważ zwierzę spędza większość czasu w pobliżu lub w źródłach wody. Celtowie wierzyli, że kapibara symbolizuje odrodzenie i regenerację

W kulturze Dalekiego Wschodu kapibara symbolizuje dobrobyt, szczęście i płodność. Są także symbolem siły, mocy i męskości..

Są również popularnymi zwierzętami domowymi w niektórych częściach świata.

Nazwa kapibara w języku plemienia Tupi tłumaczona jest jako „zjadacz trawy (cienkich liści)”. A jednak wydaje się, że mają pokrewieństwo z wodą, co sprawia, że ​​zarówno ziemia, jak i woda są tutaj ważne. Woda zapewnia im sanktuarium, miejsce ochrony, kojarzona jest z uzdrawianiem i emocjami. Z drugiej strony ziemia jest bardziej czymś, co  możemy dotknąć i zobaczyć. Ziemia zapewnia kapibarom kotwicę, pozwalając im zatopić się w ich emocjonalnym ja, jednocześnie wiedząc, że mogą łatwo powrócić do bardziej fizycznych rzeczy w życiu. Są panami swojego środowiska i wykorzystują to, co jest wokół nich, aby zapewnić im bezpieczeństwo i ochronę.

Woda to jedyne miejsce, w którym wiem, że mogę być bezpieczny. W tym chłodnym, płynącym miejscu mogę pozwolić, by zmył wszelki ból. W wodzie mogę uwolnić to, czego już nie potrzebuję, i oczyścić energię na coś nowego.” – Kapibara

Ludzie z totemem Kapibara nigdy nie żyją samotnie. Nie chcą przebywać w pobliżu innych ludzi, ale muszą. Jednak zwykle są zaniepokojeni, jeśli nie wchodzą w interakcje z kilkoma osobami dziennie. Ci ludzie również często chorują, gdy decydują się na życie w celowym odosobnieniu. 

Duchowe znaczenie kapibary uczy nas, jak ważna jest zdolność adaptacji i umiejętność płynięcia z prądem. Przypominają nam również, że jesteśmy istotami społecznymi i potrzebujemy wsparcia innych, aby się rozwijać. Kapibary pokazują nam, że można być nieśmiałym, ale zachęcają nas również do wyjścia z naszej twierdzy i nawiązywania kontaktów towarzyskich.

To stworzenie może nas nauczyć, jak ważne są interakcje społeczne i jak budować silne relacje. Od kapibary możemy też nauczyć się cierpliwości, ponieważ zwierzę to nie spieszy się i porusza się we własnym tempie.

Kapibara jak Zwierzę Mocy

 Kapibara jest również symbolem płodności, ponieważ zwierzę to często ma duże mioty potomstwa. Jeśli masz w planie założyć rodzinę, pojawienie się kapibary w Twoim życiu może oznaczać, że nadszedł odpowiedni moment.

Ten totem może poprowadzić Cię przez obecne wyzwania i pomóc znaleźć drogę do sukcesu. 

Kiedy widzisz to stworzenie w snach lub wizjach, może oznaczać, że wkrótce otrzymasz dobre wieści. A także, że nadszedł czas, by skupić się bardziej  na swoich związkach i upewnić się, że są solidne i wspierające.

Symbolika

Zaufanie do ochronnych aspektów wody i magii wody.

Umiejętność ukrywania się pomimo dużej ekspozycji na innych.

Utrzymywanie części siebie w rezerwie, panowanie nad środowiskiem.

Zawsze zalecam, abyś przepracował przesłania, którą przekazuje Ci Kapibara. 

Wiele razy zwięrzeta mocy mają wiadomość, którą ludzie ignorują, powodując cierpienie lub popełniając błędy, których można by uniknąć. 

Interesuje Cię własne Zwierzę Mocy? Zajrzyj tutaj:

Masz jakieś pytania? Potrzebujesz porady? Skontaktuj się ze mną!

Blog: https://bucardimaria.com 

Posadź drzewo: https://onosemina.org/

Drzewa Mocy: https://drzewamocy.org

Kamienie Mocy: https://kamieniemocy.org

 Karty Online- https://bucardimaria.com/rozloz-karty-i-wybierz-karte-na-ten-moment/

Karty Online Zwierzęta Mocy – https://bucardimaria.com/2021/02/11/poznaj-twoje-aktualne-zwierze-mocy-orakel-marii-bucardi/

 Świece intencyjne, termin u Marii Bucardi (porada, jasnowidzenie), wykłady, słuchowiska, rytuały znajdziesz tutaj: https://mariabucardi.pl/

 Moje książki: https://mariabucardi.pl/pl/c/Ksiazki-Marii-Bucardi/37

 Mój E- Mail: maria.bucardi@gmail.com

 Mój Messanger: m.me/maria.bucardi

Twitter: https://twitter.com/mariabucardi

Pinterest: https://www.pinterest.pt/mariabucardi/

Instagram: https://www.instagram.com/mariabucardi/

 Facebook: https://www.facebook.com/Rytualy.Magia.Jasnowidzenie

Moja Grupy Facebook: https://www.facebook.com/groups/maria.bucardi

Blog Medytacje dla Ziemi: https://rytualydlaziemi.org/

 Zwierzęta Mocy: https://zwierzetamocy.org/

Posadź drzewo: https://onosemina.org/

Youtube: https://www.youtube.com/user/MariaBucardi

https://www.youtube.com/c/MariaBucardiOmenSententia

Kim jest Maria Bucardi – https://bucardimaria.com/biografia-marii-bucardi/

„Nazywam się Maria Bucardi. Od kilkunastu lat prowadzę Akademię Sztuki Magicznej Omen Sententia. Ukończyłam studia wyższe uniwersyteckie (historia świata) ze specjalizacją pedagogiczną oraz studia podyplomowe (dziennikarstwo), plus trzeci kierunek (psychologia), jako wolna słuchaczka. Posiadam przygotowanie pedagogiczne do nauczania na każdym poziomie, w tym na akademickim poziomie uniwersyteckim. Jestem autorką kilkunastu książek, setek artykułуw i tysięcy filmуw z zakresu rozwoju duchowego i osobistego, motywacji, inspiracji, szeroko pojętej duchowości, magii i rytualistyki, Lenormand, tarota, minerałуw, liczb (numerologii), psychosomatyki, żywiołуw, Aniołуw, magii, talentуw wyższych i weganizmu. Jako osoba zaufania publicznego zrzeszam kilkadziesiąt tysięcy Fanуw w mediach społecznościowych. Moje książki, wykłady, audiobooki sprzedały się w języku polskim w kilkuset tysiącach egzemplarzy. Na moim blogu: http://www.bucardimaria.com jest prawie 10 milionуw odwiedzających…..” (fragment)

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: