Zwierzę Mocy Bojownik – barwna piękna ryba o agresywnym charakterze i ciekawym przesłaniu…

zwierze mocy ryba bojownik, Betta splendidius, znaczenie przesłanie

Zwierzę Mocy Bojownik

Ryba zagrożona wyginięciem w naturze, większość żyje w małych akwariach o wielkości kubka.

Nazwy: ryba bojownik wspaniały, syjamski, Betta spelndidius 

Pochodzi z Azji Południowo Wschodniej, gdzie żyje w płytkich wodach słodkich, zagrożony wyginięciem w naturze! Bardzo popularny w sklepach zoologicznych na całym świecie. W niektórych krajach zabronione jest trzymanie go w małych akwariach. 

Żyją w ciepłej wodzie ok 30 stopni C i tego potrzebują. Do tego na płytkich wodach na np. Polach ryżowych mają mało tlenu, ale dzięki organowi “labirynt” mogą oddychać nad powierzchnią wody.

Tutaj pokazane jest jak wyławia się te ryby i na jakich wodach żyją

zwierze mocy ryba bojownik, Betta splendidius, znaczenie przesłanie
zwierze mocy ryba bojownik, Betta splendidius, znaczenie przesłanie

Mogą rozpoznawać swojego właściciela, podpływać do dźwięków i muzyki.

Ta ryba jest bardzo agresywna i terytorialna, do tego stopnia, że atakuje swoje odbicie w lustrze, nie wolno trzymać jej z innymi osobnikami nawet tego samego gatunku, a w niektórych miejscach w Azji prowadzono walki bojowników (coś takiego jak walki kogutów) co całe szczęście jest obecnie zakazane.

Bojownik w specyficzny sposób rozmnaża się, po spotkaniu z partnerką przegania ją ze swojego terytorium i opiekuje się gniazdem z mini jajeczkami. Stąd reprezentuje ojcostwo i samotną ścieżkę. Ta ryba wydaje się, że nie toleruje nikogo! 

Jest gatunkiem mięsożernym i drapieżnikiem.

Nic dziwnego, że zachwyca wyglądem ludzi na całym świecie i nazywa się go pięknym wojownikiem…

zwierze mocy ryba bojownik, Betta splendidius, znaczenie przesłanie

Taniec miłosny bojowników 🙂 Gniazdko z jajeczkami jest nad nimi:

zwierze mocy ryba bojownik, Betta splendidius, znaczenie przesłanie

Ma różne kolory, jeśli chcesz pogłębić znaczenie, sprawdź tutaj dodatkowo

ZNACZENIE KOLORÓW W SKRÓCIE:

Niebieski – ma energię spokoju wewnętrznego, ale może być zimny. To również komunikacja i kreatywność. Niebieski Boski promień to przede wszystkim ochrona i Archanioł Michał. 

Zielony – kolor natury, uleczenia, uzdrowienia. Ciemno zielony to kolor pieniędzy i bogactwa. Zielony Boski Promień to energia uzdrowienia i Archanioła Rafała.

Żółty – to kolor komunikacji, ciepła, słońca.

Złoty – symbol mądrości wyższej i energii słońca, czyli bardziej męskiej. Dynamika, ciepło, mądrość, akcja, duma. Świeć wysoko na niebie i nie przejmuj się, gdzie padają Twoje promienie, czy się to innym podoba, czy nie. Boską energią światła białego i złotego promienia jest Archanioł Gabriel, a mądrości wyższej i promienia żółto – złotego jest Archanioł Jofiel.

Srebrny – to kolor podświadomości, energii księżycowej, czyli kobiecej, tajemnicy, ukrytych skarbów wewnętrznych.

Szary – kolor eremity, czyli pustelnika, wycofania, tajemnicy.

Fioletowy to energia transformacji, czyli przemiany. Ułatwia medytację i połączenie z wyższymi energiami. Przedstawicielem Boskiego Fioletowego Płomienia jest Achai Przemiany – Lady Amethyst oraz Achanioł Zadkiel.

Czerwony – to energia siły i dynamiki, ognia oraz oczywiście miłości. Moc, by zmierzyć się ze wszystkim i osiągnąć swoje cele. Archanioł Uriel objawia się w kolorze Czerwonego Boskiego Promienia miłości i światła.

Pomarańczowy – energia kreatywności, pobudza umysł i zmysły. Anioł bogactwa i obfitości Fortunata jest energią boską, anielską koloru właśnie pomarańczowego oraz zielonego i białego.

Różowy – delikatny lub energetyczny w zależności od tonu. Może działać przyspieszająco jak np. Odcień fuksji. Energia uniwersalnej miłości i światła.

Słowa kluczowe: Agresja – Piękno – Magia kolorów – Męstwo – Odwaga – Bunt – Ojcostwo – Indywidualność – Samotna ścieżka – Energia wojownika – Siła woli – Terytorialność – Waleczność – Radzenie sobie pod presją 

Przywołaj swojego przewodnika Bojownika, gdy potrzebujesz zaciekłości. Jeśli wiesz, że musisz walczyć oraz będziesz potrzebować dodatkowej energii, abyś był/a skupiony na celu.

Wezwij swoją Moc Betta, gdy poczujesz, że granice w Twoim życiu nie są szanowane, zwłaszcza w związkach. Betta pomoże Ci uwidocznić Twoje „kolory”, aby inni zrozumieli wytyczne dotyczące życia, pracy i zabawy w Twoim kręgu.

W sztuce bojownika przedstawia się podobnie do karpia, reprezentując dobrobyt. Ten mniejszy reprezentuje także płodność. W Tajskiej kulturze umieszczenia obrazy bojownika w wejściu do domu na szczęście. Matki często zawieszają obraz nad łóżkiem dziecka dla ochrony.

Betta to ciekawa mieszanka agresji i spokoju! To trochę jak woda i ogień…

Aby lepiej zrozumieć przesłania bojownika, warto zwrócić uwagę również na żywioł wody. Woda jest dobrze znanym symbolem podświadomości, oczyszczenia, uzdrowienia i emocji. Biorąc to pod uwagę, jasne jest, że symbolika ryb jest związana z wiedzą, przemianą, kreatywnością, wiecznością i kobiecością.

Interesuje Cię własne Zwierzę Mocy? Zajrzyj tutaj:

www.mariabucardi.pl

Reklama

One thought on “Zwierzę Mocy Bojownik – barwna piękna ryba o agresywnym charakterze i ciekawym przesłaniu…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: