Zwierzę Mocy Koralowiec, odkryj ważne znaczenie kolorowych istot dla Ciebie i planety

koral, koralowiec, rafa koralowa, zwierzę mocy znaczenie przesłanie

Zwierzę Mocy Koralowiec

W tym artykule znajdziesz ciekawostki, cudowne zdjęcia, przesłania i mądrość Ziemi, którą możesz wykorzystać we własnym życiu, historię koralowca i jego właściwości…

Można przeczytać w internecie, że “koral jest wysoko ceniony jako substancja, która, jak się uważa, ma tajemnicze święte właściwości” i takie podobne podejście ma większość ludzi na Ziemi, jednak koral to zwierzę i podstawa ekosystemu, nie rzecz, nie biżuteria i nie substancja!

Nie możemy dalej myśleć o nim jak o “substancji”, materiale na biżuterię, ponieważ sytuacja raf koralowych jest tragiczna! Nasze dzieci powinny wiedzieć czym to jest, by mieć gdzie żyć…

Zdjęcia przed i po śmierci rafy koralowej:

koral, koralowiec, rafa koralowa, zwierzę mocy znaczenie przesłanie
koral, koralowiec, rafa koralowa, zwierzę mocy znaczenie przesłanie

Koralowiec jest symbolem szczęścia, nieśmiertelności, ochrony, bogactwa kolorów i kształtów, związany z żywiołem wody. W przeszłości koral był również często wiązany ze skromnością, którą uważano za podstawę wszystkich dobrych wartości.

Słowa kluczowe: 

Społeczność – Podwaliny – Szczęście – Cierpliwość – Ochrona – Rytmy – Stały postęp – Wytrzymałość – Wyczucie czasu – Transformacja osobista – Ugruntowanie 

koral, koralowiec, rafa koralowa, zwierzę mocy znaczenie przesłanie

Historia

Na całym świecie pozostałości koralowców stały się amuletami i talizmanami, często dla ochrony. Magiczne rzemiosło tworzyli Egipcjanie i umieszczali koral w swoich grobowcach, aby dusza pozostała bezpieczna podczas podróży po życiu.

Galowie umieszczali kawałki na swoich hełmach i broni w celach ochronnych.

Grecy starożytni uważali, że koral powstał z krwi Meduzy, przekształcając coś brzydkiego w skarb. Rzymianki nosiły go jako amulet płodności. 

W czasach Wiktoriańskich używano koralu jako zabezpieczenia przed “złym okiem”. 

W Indiach koral jest jednym z niebiańskich klejnotów związanych z ich systemem astrologicznym. Buddyzm mówi, że w raju rosną czerwone koralowce. Jest dobry na depresję, może wzmocnić, uziemić i otworzyć sakrę podstawy.

koral, koralowiec, rafa koralowa, zwierzę mocy znaczenie przesłanie

Poniżej zobaczysz z jakimi tematami wiąże się przesłanie koralowca…

Partnerstwo i wzajemna korzystna współpraca

Koralowce żyją z np. Rybami (często takie znane pomarańczowe z białymi paskami), by razem czerpać korzyści.

W koralowcach są mikro rośliny, które tworzą fotosyntezę i karmią koral! Można powiedzieć, że wewnątrz koralowca jest fabryka jedzenia.

Przesłanie, twórz współprace obopólnie korzystną. 

koral, koralowiec, rafa koralowa, zwierzę mocy znaczenie przesłanie

Długowieczność

Koral nie ma średniej długości życia, generalnie żyje tak długo jak pozwala mu na to stan środowiska.

Jakie jest Twoje najbliższe środowisko? Na dalsze może nie masz bezpośredniego wpływu, ale na to, która sam/a tworzysz – masz! Niech Ci sprzyja i pomaga rozwijać jak najdłużej. 

koral, koralowiec, rafa koralowa, zwierzę mocy znaczenie przesłanie

Zależność od stanu środowiska

Jest zależny bardzo od miejsca, w którym żyje, nie może się przenieść. 

Musimy wszyscy dbać o naszą planetę, ponieważ jest jedyną jaką mamy… My zależymy od niej! Ona od nas również, ale Ziemia przeżyje, da sobie radę, my bez niej NIE…

Te piękne żywe kolory są ochroną koralowca przed słońcem w wyniku ciepła, wskazują na to, że wkrótce umrze…

koral, koralowiec, rafa koralowa, zwierzę mocy znaczenie przesłanie

Tworzenie światów, podwodnych “miast” dla niezliczonej ilości innych organizmów

Koralowce tworzą podwodne “metropolie”! W nich rodzi się znaczący procent życia morskiego / oceanicznego.

Jaką strukturę tworzysz w swoim życiu? Czy wykorzystujesz swoje zdolności? Może np. Prowadzisz firmę, która tworzy miejsca pracy dla innych, może jesteś nauczycielką, która swoją ponadprzeciętną pracą daje “przyszłość” wielu młodym osobom… Chodzi o to, by być częścią, która tworzy pozytywny system, możliwości jest wiele…

koral, koralowiec, rafa koralowa, zwierzę mocy znaczenie przesłanie

Żywioł wody

Koral może żyć tylko w czystej, słonej wodzie, która jest symbolem oczyszczenia i emocji. Wskazuje na uleczenie emocjonalne i regenerację, odrodzenie.

koral, koralowiec, rafa koralowa, zwierzę mocy znaczenie przesłanie
A colourful scene of gorgonian giant sea fan and soft corals on a rock in a coral reefs with school of fishes, Mergui Archipelago, Myeik, Myanmar.

Kolory, kształty, struktury, wymiary

Wielowymiarowość, sztuka, piękno, oryginalność – tak można opisać ich wygląd – są nie z tej Ziemi! Kosmiczne piękno. Pod wodą tworzą kolonie, które tętnom życiem.

Łącząc znaczenie koralów z ich kolorem, może odkryć jego głębsze znaczenie. Spis kolorów i ich znaczeń znajdziesz w Zwierzę Mocy Papuga.

Jakie są Twoje prawdziwe kolory, kolory Twojej energii, aury? Są pełne życia czy martwe? Realizujesz się? Twój talent może być „prosty”, zwykły, ale wykorzystany wielowymiarowo.

koral, koralowiec, rafa koralowa, zwierzę mocy znaczenie przesłanie

Podstawa ekosystemu

Koralowce to podstawa ekosystemu w oceanach. Są jak drzewa dla Ziemi. Oceany i morza, które stanowią większą część Ziemi, są oczywiście podstawą wszelkiego życia.

Warto zastanowić się nad tym, że jeśli prosty ogranizm koralowiec to klucz ekosystemu, to co dopiero człowiek… Jak wielki wpływ mamy na Ziemię, dużo dużo większy niż myślimy!

koral, koralowiec, rafa koralowa, zwierzę mocy znaczenie przesłanie

Prostota jest kluczem do wielkich rzeczy

Koralowiec zbudowany jest ze szkieletu (najczęściej biały, bardziej nam znany) i bilionów polipów, ma również otwór gębowy i jamę gastralną. Są bardzo proste w budowie, a jednak genialne!

koral, koralowiec, rafa koralowa, zwierzę mocy znaczenie przesłanie

Cierpliwość

Stworzenie rafy koralowej jest długim procesem. Koral uczy cierpliwości. Kolonia może rosnąć ok milimetr w ciągu roku. Rezultatem jest jedna z najbardziej imponujących rzeźb natury, których nie ma dwóch dokładnie takich samych! Naucz się własnego tempa wzrostu w taki sposób, abyś mógł je najpierw stworzyć wewnątrz i zaprezentować to piękno na zewnątrz.

Każdy koralowiec jest wyjątkowy, kolorowy, ma swój kształt i strukturę, które są niepowtarzane. My także powinniśmy podkreślać swoją wyjątkowość, nie zachowywać się jak inni, nie mówić jak inni, nie powtarzać tego co inni, ponieważ bylibyśmy klonami, a tak możemy tworzyć wielkie „metropolie”, gdzie każdy realizuje swoją ważną funkcję, tworząc w zdrowy ekosystem.

Interesuje Cię własne Zwierzę Mocy? Zajrzyj tutaj:

www.mariabucardi.pl

Reklama

Opublikowane przez mariabucardi

Maria Bucardi mgr historii i dziennikarstwa na Uniwersytecie śląskim, prowadzi Akademię Omen Sententia, służy pomocą w trudnych sytuacjach życiowych. Mistrzyni Magii, Terapeutka, Arcykapłanka Rytuałów dla Matki Ziemi, Doradca, Jasnowidz, Wróżka, Autorka Książek i Filmów Prowadzę Akademię Sztuki Magicznej Omen Sententia. ❤ Jestem autorką wielu książek, artykułów i filmów z zakresu duchowości, magii, tarota i weganizmu. Od lat angażuję się w pomoc dla naszej planety, ludzi i zwierzat - walcząc w obronie gatunków zagrożonych wyginięciem. Niektórzy nazywają mnie terapeutką, psychologiem, dobrą wróżką, jasnowidzem, wiedźmą, szamanką, mistrzynią magii a inni Aniołem ... Możesz umówić się na termin ze mną przez email, chat, gadu-gadu, skype - by uzyskać moją pomoc, poradę, wsparcie duchowe w trudnej sytuacji i korzystać z mojego daru telepatii, uzdrawiania energią, kontaktu z Istotami Wyższymi m.in. Aniołami. E-Mail do mnie - maria.bucardi@gmail.com Maria Bucardi - jej misją jest pomagać osobom indywidualnym, naturze i Ziemi. Od wielu lat motywuje, by obudzić w sobie głos serca i tworzyć przyszłość pełną świtała, miłości, szczęścia, zdrowia, bogactwa i harmonii. Jest autorką ponad 20 książek, tysięcy godzin filmów, podcastów, kursów online z dziedziny duchowości, energii, magii, aniołów, psychosomatyki oraz roślin, kamieni, zwierząt i miejsc mocy. Wszystko to, z dodatkiem jej wyjątkowego stylu, który inspiruje i przyciąga osoby z całego świata. Stworzyła organizację zalesiającą i chroniącą tereny natury onoSemina.org, Magiczną Oazę - teren po pożarze przemieniony w tropikalny las oraz posadziła miliony roślin. Od lat prowadzi co miesiąc Medytację dla Ziemi, której celem jest przywrócenie dobra i harmonii na Ziemi oraz wsparcie dla planety jako żyjącej istoty. Żyje bez plastiku i w sposób przyjazny dla środowiska oraz jest najlepszym przykładem, że weganizm to samo zdrowie. Wierzy, że każda osoba jest bardzo ważna i jedyna w swoim rodzaju, ma ogromny wpływ na swoje życie oraz cały świat, tylko nie zawsze jest tego świadoma lub boryka się z tak ciężkimi problemami, że nie ma siły tego dostrzec. Dlatego również pomaga osobom indywidualnym na ich życiowej drodze, np. odnaleźć miłość i drugą połowę, przywrócić zdrowie, spokój wewnętrzny i radość, cieszyć się bogactwem finansowym i duchowym, odnaleźć w sobie piękno, wyjątkowość oraz powołanie. Choć zawsze powtarza, że nie jest nauczycielem, czy mistrzem - to uczy się od niej tysiące osób z całego świata, w tym wielu coachów, terapeutów i profesjonalistów. Jej Akademia Omen Sententia to miejsce online, w którym zdobędziesz klucze wtajemniczenia i odkryjesz wiele sekretów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: