Zwierzę Mocy Skorpion oznacza śmierć i odrodzenie, czyli transformację, która nie jest łatwa lecz potrzebna…

Zwierzę Mocy Skorpion, transformacja, znaczenie wg Maria Bucardi

Zwierzę Mocy Skorpion

W ostatnim czasie Skorpion pojawia się na niebie i odgrywa znaczącą rolę symboliczną, dlatego dowiedzmy się więcej na temat jego tajemniczej energii i postaci, która postrzegana jest dobrze lub źle, ale zawsze jest zauważana. Obecność skorpiona nie przechodzi niezauważona pod każdym względem…

Energia skorpiona obdarza niezwykłymi i potężnymi właściwościami. Jeśli są użyte w dobry sposób, są dużym atutem i ochroną. Użyte w zły sposób, sieją zniszczenie i spustoszenie. 

Skorpion oznacza ŚMIERĆ I ODRODZENIE, czyli związany jest z przejściem TRANSFORMACJI i INKARNACJAMI. Przemiana związana z tym Zwierzęciem Mocy nie jest lekka i wesoła, ale potrzebna.

W starożytnym Egipcie używano symbolu skorpina przy przygotowywaniu zmarłego – mumifikacji – w dalszą podróż. Był także kojarzony z boginią Selket / Selkit – opiekunką grobów, lecząca ludzi po ukoszeniach oraz pomagająca duszom w ich podróży po śmierci. Przedstawiana jako kobieta z głową skorpiona lub ze skorpionem na głowie.

Skorpiony, mimo, że tak małe wywołują wielkie emocje i strach, a także respekt. Jego użądlenie bywa groźne lub śmiertelne, jednak warto zaznaczyć, że żadne zwierze nie atakuje bez powodu, a musi czuć się zagrożone. 

Gdy skorpion pojawia się na Twojej drodze (w postaci snów, obrazów, filmów lub dosłownie) to znak, by uwolnić się od toksycznych sytuacji lub osób, które są pełne jadu, chcą żądlić, krytykować, zasiewają niezgodę, wątpliwości lub czujesz od nich podstęp.

A może sam/ sama masz trujące myśli? Warto nad tym się zastanowić. Pewne zdarzenia z przeszłości, od których nie możemy się uwolnić, działają jak trucizna, powodują, że wracamy do nich, skupiamy się na nich i nasz ból się powiększa, ponieważ się na nim koncentrujemy i przyciągamy jeszcze więcej tego samego… Takie błędne koło. Dlatego z pomocą może przyjść Zwierzę Mocy Skorpion, by je zakończyć.

Jedną z pierwszych informacji jakie się słyszy to, że skorpion zje własne dzieci w chwili głodu, jednak w normalnych warunkach jest również opiekuńczą mamą, która nosi swoje dzieci na grzbiecie do momentu ich pierwszej transformacji skorupy, co oznacza nie tylko symboliczną opiekę nad swoimi dziećmi, ale również projektami, marzeniami, wrażliwą częścią siebie. Dopóki to, co robisz lub to kim jesteś (nowy obraz siebie) nie dojrzeją i nabiorą siły – nie pokazuj ich światu, nie wypuszczaj, tylko chroń jak skarb.

Daje niezwykły wgląd w dany obraz osoby lub sytuacji, przenika wszystkie warstwy, maski, iluzje i przenikliwie rozumie co się dzieje. 

Jednak to Zwierzę Mocy nie ma dobrego wzroku (przeciwieństwo Zwierzęcia Mocy Sowy, Orła i Sokoła pod tym względem). To oznacza, że może jest coś, czego nie widzisz? Nie masz pełnego obrazu sytuacji. W negatywnym aspekcie oznacza to również zaślepienie, czyli trwanie w uporze nie widząc jasno pełnego obrazu. Mimo to, poruszają się świetnie nawet w nocy i wychodzą wtedy na samotne polowania.

Wskazówka, by wytężyć swoje zmysły (np. Intuicję, mądrość wyższą, zdolności nadprzyrodzone) inne niż wzrok, który może zawodzić w tym momencie. Tak jak skorpiony, które wystawiają swoje czujniki – włoski i są w stanie wyczuć nawet mikro drganie skrzydełek owadów. 

Skorpion żyje na trudnych terenach np. na pustyni w suchych miejscach (gdzie jest nawet do 50 stopni Celsiusza), więc nie tylko potrafi przejść przez czas suszy i trudu jak wytrzymałe Zwierzę Mocy Wielbłąd, ale on tam żyje. Jego środowisko wymaga stałej wytrzymałości i potrafi w nim sobie doskonale radzić. Ma umiejętność dostosowania się do różnych warunków, choć lubi ciepło. Potrafią się dobrze maskować z otoczeniem, są brązowe jak skały lub jasne nieco przezroczyste i czarne. 

bardzo odporne, mogą spowolnić swoje procesy metaboliczne i żyć około rok bez wody i pożywienia! My jako ludzie oczywiście musimy jeść i pić zdrowo, regularnie, ponieważ mamy ciała materialne, które tego potrzebują, jednak ta informacja pokazuje jak te pajęczaki są odporne na środowisko zewnętrzne. Ich ciała również są bardziej odporne na promieniowanie niż pozostałych gatunków. 

Osoby, których totemem jest skorpion żyją z pasją, potrafią być wnikliwi, ale potrzebują też samotności. Charakteryzuje ich pewnego rodzaju tajemniczość. Mają bardzo silną wolną wolę.

Wyzwanie: zmierzenie się z własną ciemną częścią i transformacja tej mrocznej strony w światło.

Mają szczypce i ogon z kolcem. Mimo, że to tak mały pajęczak, potrafi świetnie się obronić i walczyć! Motywuje swoją postawą, by odrzucić ciemne myśli, że jesteś mały / mała, nie masz siły i ogrania Cię bezsilność. Skorpion kojarzy się z ciszą, samotnością, przebiegłością. Nie powinniśmy nigdy naruszać praw Wszechświata i krzywdzić innych, ponieważ i tak przyjdzie nam za wszystko zapłacić, ale gdy jesteśmy napadnięci – musimy się bronić. Potrafi zadbać o siebie, walczyć o przetrwanie i jego przesłaniem jest, że gdy znajdujesz się w takim momencie życia – masz w sobie siłę i moc skorpiona, dasz radę!

Połącz się z jego duchem, gdy potrzebujesz determinacji. Obdarzy Cię siłą cierpliwości, by zadziałać w odpowiednim momencie. Potrafi doskonale ukryć swe plany i jest świetny w  samoobronie, której może Cię nauczyć.

Ostatnią ciekawostką, którą można symbolicznie odebrać patrząc na odwieczną walkę dobra i zła, że skorpion w obliczu zagrożenia ogniem popełnia samobójstwo – żądląc się własnym jadem. Patrząc na to dosłownie, jest to oczywiście bardzo przykre, ponieważ to samo się dzieje czasem, gdy te pajęczaki są zniewolone w terrarium przez człowieka. Gdyby Ziemia była pełna harmonii, to takie rzeczy nie miałyby miejsca i każda istota byłaby tu bezpieczna. 

Jednak patrząc na to w symbolicznym znaczeniu, można tę sytuację skojarzyć z powiedzeniem “kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie”, ponieważ wszystko co myślimy, mówimy, robimy – wraca do nas zwielokrotnione. Każda istota we Wszechświecie podlega temu prawu i jeśli wyrządza szkodę, truje innych i Ziemię, kąsa, niszczy, spiskuje, prowokuje – to wszystko zwróci się w pewnym momencie przeciwko niej / niemu.

Ważne informacje i przypominajki:

☞ Wszystkie spotkania z Marią Bucardi znajdziesz tutaj link: https://bucardimaria.com/archiwum-ceremonie-z-maria-bucardi/ Aktywuj dostęp na tydzień, miesiąc lub rok i korzystaj bez ograniczeń z filmów, wykładów, słuchowisk, Ceremonii i moich książek. Kilkaset godzin nagrań w których znajdziesz odpowiedź na każde Twoje pytanie i poradę w każdej sytuacji życiowej!

☞ Przesłania osobiste znajdziesz, jak zwykle w Twoim bezpłatnym Miejscu Mocy link: https://bucardimaria.com/moje-konto/ 

☞ Moje książki, wykłady, słuchowiska, rytuały znajdziesz tutaj: www.mariabucardi.pl

Z mocą pozytywnych wibracji 

Twoja Maria Bucardi

Opublikowane przez mariabucardi

Maria Bucardi mgr historii i dziennikarstwa na Uniwersytecie śląskim, prowadzi Akademię Omen Sententia, służy pomocą w trudnych sytuacjach życiowych. Mistrzyni Magii, Terapeutka, Arcykapłanka Rytuałów dla Matki Ziemi, Doradca, Jasnowidz, Wróżka, Autorka Książek i Filmów Prowadzę Akademię Sztuki Magicznej Omen Sententia. ❤ Jestem autorką wielu książek, artykułów i filmów z zakresu duchowości, magii, tarota i weganizmu. Od lat angażuję się w pomoc dla naszej planety, ludzi i zwierzat - walcząc w obronie gatunków zagrożonych wyginięciem. Niektórzy nazywają mnie terapeutką, psychologiem, dobrą wróżką, jasnowidzem, wiedźmą, szamanką, mistrzynią magii a inni Aniołem ... Możesz umówić się na termin ze mną przez email, chat, gadu-gadu, skype - by uzyskać moją pomoc, poradę, wsparcie duchowe w trudnej sytuacji i korzystać z mojego daru telepatii, uzdrawiania energią, kontaktu z Istotami Wyższymi m.in. Aniołami. E-Mail do mnie - maria.bucardi@gmail.com Maria Bucardi - jej misją jest pomagać osobom indywidualnym, naturze i Ziemi. Od wielu lat motywuje, by obudzić w sobie głos serca i tworzyć przyszłość pełną świtała, miłości, szczęścia, zdrowia, bogactwa i harmonii. Jest autorką ponad 20 książek, tysięcy godzin filmów, podcastów, kursów online z dziedziny duchowości, energii, magii, aniołów, psychosomatyki oraz roślin, kamieni, zwierząt i miejsc mocy. Wszystko to, z dodatkiem jej wyjątkowego stylu, który inspiruje i przyciąga osoby z całego świata. Stworzyła organizację zalesiającą i chroniącą tereny natury onoSemina.org, Magiczną Oazę - teren po pożarze przemieniony w tropikalny las oraz posadziła miliony roślin. Od lat prowadzi co miesiąc Medytację dla Ziemi, której celem jest przywrócenie dobra i harmonii na Ziemi oraz wsparcie dla planety jako żyjącej istoty. Żyje bez plastiku i w sposób przyjazny dla środowiska oraz jest najlepszym przykładem, że weganizm to samo zdrowie. Wierzy, że każda osoba jest bardzo ważna i jedyna w swoim rodzaju, ma ogromny wpływ na swoje życie oraz cały świat, tylko nie zawsze jest tego świadoma lub boryka się z tak ciężkimi problemami, że nie ma siły tego dostrzec. Dlatego również pomaga osobom indywidualnym na ich życiowej drodze, np. odnaleźć miłość i drugą połowę, przywrócić zdrowie, spokój wewnętrzny i radość, cieszyć się bogactwem finansowym i duchowym, odnaleźć w sobie piękno, wyjątkowość oraz powołanie. Choć zawsze powtarza, że nie jest nauczycielem, czy mistrzem - to uczy się od niej tysiące osób z całego świata, w tym wielu coachów, terapeutów i profesjonalistów. Jej Akademia Omen Sententia to miejsce online, w którym zdobędziesz klucze wtajemniczenia i odkryjesz wiele sekretów.

One thought on “Zwierzę Mocy Skorpion oznacza śmierć i odrodzenie, czyli transformację, która nie jest łatwa lecz potrzebna…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: