Ćma Zwierzę Mocy – motyl nocy, taniec między światami, ostrzeżenie i ważne pytania do pracy wewnętrznej…

Ćma Zwierze Mocy znaczenie Maria Bucardi

Zwierzę Mocy Ćma

MOTYL NOCY

Jej znaczenie nieco wiąże się z molem, który również staje się aktywny w nocy, wygląda podobnie, ciemny, choć jest mniejszy.

Transformacja – strona cienia – noc – księżyc – energia żeńska – pasywność – psychika – intuicja – ukrycie – zmarli – medium (pomiędzy światami) – wiadomość ze świata zmarłych – dualność 

To wydawałoby się zwyczajne Zwierzę Mocy, wcale takie nie jest. Zwraca uwagę na podświadomość, stronę cienia i zachęca do pracy wewnętrznej, tak więc opis będzie bardziej skłaniał do samodzielnego zastanowienia.

Ćma budzi się w nocy i śpi za dnia (unika słońca), jednak ciągnie ją do światła, ciekawe prawda? Wydaje się to nawet dziwne, paradoksalne na pierwszy rzut oka.

Generalnie z tego najbardziej znane są ćmy, że lecą do światła. Tańczą w promieniach księżyca, lecą do ognia lub sztucznego światła. 

Gdy ćma jako przewodnik ze świata duchowego przylatuje do Ciebie, warto się zastanowić czy nie lecę w ogień, czyli niebezpieczeństwo w tym przypadku? Czy nie rozpraszam się czymś sztucznym, nieważnym? Czy nie lecę na bagna podążając za błędnym ognikiem, czyli za czymś lub kimś fałszywym? Czy napewno moje zmysły, intuicja są aktywne i z zaufaniem daję się jej prowadzić? A może mam bardzo dużo światła wewnętrznego i zleciały się ćmy wokół mnie? Jeśli tak, to czego one chcą i czy to jest w porządku wobec mnie? Czy moje granice są silne? 

Dlaczego ćmy lecą do światła dokładnie nie wiadomo, mówi się, że to błąd w nawigacji, ponieważ ćmy w naturze lecą do księżyca, gwiazd, najczęściej w górę, a w obecnym świecie lgną do sztucznego błysku, który bywa zdradliwy.

W kulturze Indiańskiej ćma jest posłańcem ze świata zmarłych, zwłaszcza jeśli ktoś z Twojego otoczenia niedawno odszedł. Natomiast osoby z totem ćmy mają wysoko rozwiniętą intuicję i predyspozycje do bycia tzw. Medium, czyli pośrednikiem między światem materii i ducha.

Ćmy są całe pokryte włoskami – antenami, którymi odbierają wszystko co się dzieje, nawet najmniejsze drgania, zapachy, itd. Dlatego potrafią poruszać się w ciemności.   Stąd też kojarzy się to z wyostrzonymi zmysłami, wysoko rozwiniętą intuicją. 

Czy to gdzie lecę, jest sztuczne czy prawdziwe? W bardziej przyziemnym języku, czy cel jaki chcę osiągnąć lub droga, którą kroczę przyniesie mi prawdziwą bezcenną satysfakcję, czy plastikową nagrodę, o której szybko zapomnę?

Jeśli lecisz do sztucznego światła, do np. osoby, która udaje, że ma światło, to Twoje skrzydła poparzą się lub spłoną. 

Tak samo jest z wieloma sztucznymi rzeczami, które często wykorzystywane są w negatywny sposób jak błysk fleszy, sława, które mogą być oczywiście dobre, ale dla wielu stanowią pułapkę (starą jak świat, ale jeszcze dobrze działającą).

Kolejne ważne pytania, aby sobie zadać to, czy czuję się wypalony / wypalona w pracy? Czy czuję motywację do osiągnięcia celu, czy to lepszy czas na wycofanie, regenerację, aby zastanowić się nad sytuacją?

Czy zajmuję się wieloma rzeczami na raz i rozpraszam cenną energię? Czy ktoś i jego / jej sprawy zajmują moją cenną uwagę?

Podświadomość to klucz do tych wszystkich pytań. Co tam się kryje? Z czym trzeba się zmierzyć? To jest właśnie praca ze stroną cienia, np. otwarcie się na lęki, które po zmierzeniu okazują się dawno nieaktualne. Zmierzenie się z własnymi ograniczającymi, nieprawdziwymi przekonaniami. Wybaczenie sobie za jakiś błąd lub komuś innemu. Zaakceptowanie jakiejś swojej “wady”, przyjrzenie się sobie, itd.

W negatywnym znaczeniu ćma może reprezentować negatywną osobę, chaotyczną, widzącą w innych wszystkie swoje wady, uległą ciemnym wpływom.

Ćmy oraz mole reprezentują również niewolę, czyli coś, co Cię wiąże, ogranicza i szkodzi. Sprawdź mieszkanie, dom, otoczenie, w którym mieszkasz, czy są lekkie i czyste, czy raczej ciężkie, zapełnione przestrzenie, gdzie zatkana jest energia? Najprawdopodobniej tak jest, gdy mol pojawia się w domu, co oznacza czas na porządki w materii i energii, usunięcie staroci, przedmiotów z negatywną wibracją lub odpuszczenie starych spraw, uraz do kogoś, wybaczenie lub nałogów (uzależnienia nie dotyczą tylko oczywistych rzeczy jak alkohol, ale wszystkich innych, które robimy, aby uciekać od nieprzyjemnych uczuć). 

Ważna jest jeszcze kwestia wrażliwości. Czy jesteś bardziej wrażliwa / wrażliwy lub zbyt niewrażliwa/ niewrażliwy na ludzi wokół Ciebie? Czy możesz zaakceptować wszystkich takimi, jakimi są?

Transformacyjne znaczenie ćmy bierze się z poszczególnych etapów rozwoju tych owadów. Faza jajka symbolizuje narodziny idei. Faza larwalna wskazuje na przygotowanie podstawy. Faza przepoczwarzania reprezentuje proces tworzenia, a faza skrzydeł pozwala latać i odkrywać nowe obszary.

Zostaw za sobą stare sprawy, przerwij ciemne więzy, by rozwijać się wewnętrznie, rozprostować skrzydła i podążać księżycową drogą, na której prowadzi Cię intuicja i Siła Światła.

Ćma to nie kolorowy motyl, ma inne, bardziej negatywne znaczenie, ale to nie znaczy, że złe! To nie jest również zły omen. Zwraca jedynie uwagę na ciemniejszą stronę i przynosi ważne przesłanie, by się temu przyjrzeć, by nie spalić swoich skrzydeł. Jeśli pojawia się w Twoim życiu, główne pytanie brzmi “Jestem ćmą, czy jestem światłem”?

Prezent Maria Bucardi
lub kliknij ten link https://mailchi.mp/omen-sententia/anioly
Tu czeka na Ciebie ebook – wieloletni bestseller Marii Bucardi
„Jak rozmawiać z Aniołami”
Jeśli oczywiście pragniesz wypełnij swoje życie pozytywną,
anielską energią 🙂

Znasz już swoje Zwierzę Mocy? Sprawdź tutaj w kartach lub skorzystaj z pomocy
https://mariabucardi.pl/pl/c/Zwierze-Mocy/85

Reklama

Opublikowane przez mariabucardi

Maria Bucardi mgr historii i dziennikarstwa na Uniwersytecie śląskim, prowadzi Akademię Omen Sententia, służy pomocą w trudnych sytuacjach życiowych. Mistrzyni Magii, Terapeutka, Arcykapłanka Rytuałów dla Matki Ziemi, Doradca, Jasnowidz, Wróżka, Autorka Książek i Filmów Prowadzę Akademię Sztuki Magicznej Omen Sententia. ❤ Jestem autorką wielu książek, artykułów i filmów z zakresu duchowości, magii, tarota i weganizmu. Od lat angażuję się w pomoc dla naszej planety, ludzi i zwierzat - walcząc w obronie gatunków zagrożonych wyginięciem. Niektórzy nazywają mnie terapeutką, psychologiem, dobrą wróżką, jasnowidzem, wiedźmą, szamanką, mistrzynią magii a inni Aniołem ... Możesz umówić się na termin ze mną przez email, chat, gadu-gadu, skype - by uzyskać moją pomoc, poradę, wsparcie duchowe w trudnej sytuacji i korzystać z mojego daru telepatii, uzdrawiania energią, kontaktu z Istotami Wyższymi m.in. Aniołami. E-Mail do mnie - maria.bucardi@gmail.com Maria Bucardi - jej misją jest pomagać osobom indywidualnym, naturze i Ziemi. Od wielu lat motywuje, by obudzić w sobie głos serca i tworzyć przyszłość pełną świtała, miłości, szczęścia, zdrowia, bogactwa i harmonii. Jest autorką ponad 20 książek, tysięcy godzin filmów, podcastów, kursów online z dziedziny duchowości, energii, magii, aniołów, psychosomatyki oraz roślin, kamieni, zwierząt i miejsc mocy. Wszystko to, z dodatkiem jej wyjątkowego stylu, który inspiruje i przyciąga osoby z całego świata. Stworzyła organizację zalesiającą i chroniącą tereny natury onoSemina.org, Magiczną Oazę - teren po pożarze przemieniony w tropikalny las oraz posadziła miliony roślin. Od lat prowadzi co miesiąc Medytację dla Ziemi, której celem jest przywrócenie dobra i harmonii na Ziemi oraz wsparcie dla planety jako żyjącej istoty. Żyje bez plastiku i w sposób przyjazny dla środowiska oraz jest najlepszym przykładem, że weganizm to samo zdrowie. Wierzy, że każda osoba jest bardzo ważna i jedyna w swoim rodzaju, ma ogromny wpływ na swoje życie oraz cały świat, tylko nie zawsze jest tego świadoma lub boryka się z tak ciężkimi problemami, że nie ma siły tego dostrzec. Dlatego również pomaga osobom indywidualnym na ich życiowej drodze, np. odnaleźć miłość i drugą połowę, przywrócić zdrowie, spokój wewnętrzny i radość, cieszyć się bogactwem finansowym i duchowym, odnaleźć w sobie piękno, wyjątkowość oraz powołanie. Choć zawsze powtarza, że nie jest nauczycielem, czy mistrzem - to uczy się od niej tysiące osób z całego świata, w tym wielu coachów, terapeutów i profesjonalistów. Jej Akademia Omen Sententia to miejsce online, w którym zdobędziesz klucze wtajemniczenia i odkryjesz wiele sekretów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: