Zwierzę Mocy Mrówkojad uczy spokoju, systematyczności, samotności i wykorzystania szóstego zmysłu.

Mrówkojad Zwierze Mocy Maria Bucardi

Zwierzę Mocy Mrówkojad

Jakiś czas temu, nasz młodszy słuchacz poprosił “ciocię Marię Bucardi” o historię mrówkojada 🙂 Co to za ciekawe zwierzę i jakie przesłanie niesie, jest znaczące dla nas wszystkich. W naszych terenach w ogóle nie jest znane, więc to tym bardziej ciekawe, że pojawia się na naszej drodze, właśnie teraz w formie zdjęć i słów.

Przywołaj Zwierzę Mocy Mrówkojada zwłaszcza jeśli wiele rzeczy irytuje Cię, jesteś rozproszony / rozproszona, nie możesz zaznać spokoju, nie słyszysz swojego głosu wewnętrznego. Jego energia uczy jak znaleźć w sobie harmonię, cieszyć się samotnością, rozwinąć intuicję oraz wrażliwość, uspokoić się, zrelaksować, a także jak “wywęszyć” ciekawe okazje…

Jako totem, mrówkojad jest symbolem samotności, emocji, wnikliwości i zdolności wyczuwania niebezpieczeństwa. Osoby urodzone lub chronione przez ten totem są w lepszym kontakcie ze swoimi uczuciami niż inni ludzie. Są obdarzeni poczuciem indywidualności, spokoju wewnętrznego, wysoką inteligencją emocjonalną, intuicją, zrozumieniem otaczającego świata, są również samotnikami, którzy kroczą w swoim własnym tempie. 

Słowa kluczowe:

Pracowitość – Inteligencja emocjonalna – Wytrzymałość – Niezależność – Ciekawość – Intuicja – Ochrona – Samotnia – Postęp w stabilnym (nie błyskawicznym) tempie – Mądrość – Stabilność – Własny rodzaj odwagi (bez agresji) – Bycie wyjątkowym i życie taki sposób – Zdolności psychiczne

Poznaj energię tego zwierzęcia zwłaszcza jeśli doskwiera Ci samotność. Od niego nauczysz się jak zacząć się cieszyć czasem spędzonym w samotni i wyciągnąć z tego wiele korzyści. Chodzi tutaj o pozytywne wykorzystanie odosobnienia i dystansu oraz nauczenie się niezależności. 

Jeśli jesteś w sytuacji, gdzie została narzucona Ci izolacja i odczuwasz ją jako silne ograniczenie, źle to znosisz, postaraj się nauczyć od obserwacji i informacji o mrówkojadzie (w Internecie są filmy na jego temat) jak przemienić własne podejście i wykorzystać ten czas na zrozumienie siebie i świata. Pamiętaj, małymi krokami do przodu jak to zwierzę 🙂

Nie spiesz się, abyś mógł / mogła cieszyć się procesem poszukiwania prawdy.

Mrówkojady mają bardzo specyficzny kształt, wygląd, duży gatunek waży ok 40 kg, długi nos, wielki ogon z długim włosiem oraz pazury, to ssaki z najdłuższym językiem (ok 50 cm) i śliną, do której przyklejają się małe żyjątka jak termity i oczywiście mrówki. Ile musi się napracować, powoli i metodycznie, aby najeść się!

Zamieszkują środkową i południową Amerykę, a także niektóre rejony Azji. Jest to gatunek zagrożony wyginięciem!

Jego ciało jest wyposażone specjalnie, by jeść duże ilości mrówek i uniknąć ich ugryzień. Kopce termitów wyglądają również ciekawie, a w porze deszczowej w nocy larwy, które tam zamieszkują świecą na zielono, aby wabić owady. Bardzo specyficzne środowisko 🙂

Przypatrz się jaki mrówkojad jest wyjątkowy. Nie robi wrażenia jak leopard, nie jest przyjacielski i miły do przytulania jak lama, za to jest w każdym calu unikatowy. 

Może masz mnóstwo małych zadań do zrobienia, a droga długa do ich pokonania? Idź powoli, skrupulatnie i do przodu, bez narzucania sobie presji, a osiągniesz sukces. Najważniejsze to znaleźć własne tempo i odrzucić presję otoczenia. Nie potrzebujesz w tym zadaniu nikogo, niech inni robią swoje we własnym czasie, a Ty masz swój spokój i swoją metodę. Nie każdy ma taki dar zdolności wyższych jak Ty, więc nie każdy będzie rozumiał co robisz i dlaczego.

Czas, aby kopać pod powierzchnią i zobaczyć prawdę, która leży pogrzebana.

Jeśli czegoś nie widzisz, nie rozumiesz, nie wiesz jaką podjąć decyzję, możesz wziąć przykład z mrówkojada, który używa swojego super silnego zmysłu powonienia, aby wyczuć o co chodzi, niebezpieczeństwa lub usunąć wszelkie ukryte przeszkody, które stoją na drodze. W Twoim wypadku tym super zmysłem jest intuicja i niezależność.

Maria Bucardi rozwój duchowy, Ceremonie, Wykłady online, książki, filmy, pomoc indywidualna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s