Kos Zwierzę Mocy – Czarny druid, onyksowa piękność i czarujący śpiewak, ptak pełen magii i tajemnic…

Kos Zwierzę Mocy znaczenie wg Marii Bucardi

Zwierzę Mocy Kos

Czarny druid, onyksowa piękność i czarujący śpiewak, ptak pełen magii i tajemnic…

Kosy zajmują ważne miejsce w różnych tradycjach np. Celtyckich i często mają głębokie duchowe znaczenie. Są znane z uskrzydlającego i uspokajającego śpiewu, co stało się motywem wielu wielkich dzieł literackich. Są niezwykle interesujące dla każdego, kto zajmuje się mistycyzmem, symboliką i magią.

Kosy wyglądają eleganckiego i tajemniczo 🙂 Często kojarzą się z tajemnicą i mądrością. Cenione są za umiejętności wokalne i to nie tylko za urzekające piękno melodii ich piosenek, ale również za to, że różne melodie śpiewają na specjalne okazje i do specjalnych celów. Dlatego kosy są uważane za inteligentne i mądre ptaki.

Jeśli często widzisz lub słyszysz kosy, przylatują do Ciebie w snach lub też darzysz je szczególnym uczuciem, być może kos jest twoim zwierzęciem duchowym na ten moment lub od urodzenia.

Ptaki na ogół symbolizują coś wysokiego, np. wyższe spojrzenie, perspektywę, wyższy cel, wyższy ideał. Są mistrzami latania. A te ptaki o czarnych piórach, są dodatkowo uważane za magiczne i tajemnicze.

Czarny kolor często kojarzy się z tajemnicą i magią. Jest także powszechnym symbolem rzeczy ukrytych, tajemniczych i nieznanych. Śpiewają swoje urzekające melodie o zmierzchu i świcie, w porach dnia, które są na granicy dnia i nocy.

Wydają się również mistyczne ze względu na czarne pióra i nocny tryb życia. Jednak nigdy nie są identyfikowane z mrokiem i złymi rzeczami. Ich ciemny wygląd ma bardziej pozytywnie inspirujący charakter dla wielu ludzi, zwłaszcza artystów i osób zajmujących się duchowością. Swoją obecnością rozświetlają przestrzeń i porywają serce do radości. Kolor czarny w magii może być również ochronny, a czarne kamienie takie jak turmalin i onyks posiadają właśnie takie energie.

Kosy są uważane za mądre, ale tajemnicze, symbolizują także ludzką intuicję. Połącz się z tym duchowym przewodnikiem, a wzniesie Twoją intuicję na wyższy poziom.

Umiejętność postrzegania rzeczy wokół siebie z wysokiej perspektywy jest bardzo ważna i pomaga wyznaczyć priorytety, zrozumieć obecne okoliczności życiowe i podążać ścieżką życia zgodną z Twoją drogą serca.

Intuicja – jasnowidzenie – inteligencja – mądrość – piękna komunikacja – elegancja – autorytet – sztuka – artyzm – ekspresja – lekkość – radość – tajemnica – magia – talenty “nadprzyrodzone” – cisza – wewnętrzny spokój

Kos swoim melodyjnym głosem śpiewa pieśń o wysokich wibracjach i rozprasza mrok. Posłuchaj go szczególnie w chwilach, gdy czujesz przygnębienie i niepokój.

Zapytaj się siebie, co sobie “śpiewam”? Czy mówię sobie pozytywne, inspirujące słowa, które są jak pieśń dla mojej duszy? Czy też są to słowa ciężkie, dołujące, przygnębiające? 

Daj mu się poprowadzić, by pokazał Ci artystyczne sposoby wyrażania myśli i emocji w kreatywny sposób. Jeśli ten ptak jest Ci szczególnie bliski, to całkiem możliwe, że tworzysz pewien rodzaj sztuki (to może być oczywiście tylko dla siebie), a może lubisz sztukę i sprawia Ci radość podziwianie jej.

Wzleć wyżej z kosem, wyjdź z kręgu negatywności i skup się na wnętrzu, by poczuć spokój w każdej sytuacji.

Kosy również kojarzą się również z powagą, autorytetem, ideą wielkiej i silnej osobowości, jak kiedyś druidzi (czyli celtyccy szamani, tak jak kiedyś magi w Persji i Bramini w Indiach). Ich szlachetny i zadbany wygląd, ruchy z gracją stały się symbolem powagi, uprzejmości i pewności siebie.

Pracuj z energią tego Zwierzęcia Mocy, by stać się osobą bardziej wpływową, przekonującą w pozytywny sposób, z nim możesz  osiągnąć wielki sukces, inspirować i poprowadzić innych ludzi z charyzmą, pewnością siebie i autorytetem.

Dla Indian Hopi to przewodnik o wielkiej wadze, który może prowadzić do świata duchów, którą trzeba odbyć “samemu”. To dla nich strażnik z wysokości.

Kos wśród plemion Indiańskich ma jeszcze jedno znaczenie dotyczące rodziny dusz, którą wybieramy. Społeczność, z którą spędzamy czas ma na nas wielki wpływ, więc może nas uskrzydlać, być pomocą i wsparciem lub ciągnąć w dół. 

Jednak kosy latają czasem samotnie, co świadczy o ich poczuciu indywidualności. Doskonale potrafią bronić swojego terytorium i walczyć jeśli poczują zagrożenie. 

Celtowie utożsamiali kosy z przepowiedniami i jasnowidzeniem. Istnieje mit związany z boginią królową Riannon, która miała trzy święte ptaki o mocy przywracania zmarłych z grobów, a żyjących do grobu. Podobno uważano, że kosy to jedne z najstarszych zwierząt posiadających wiedzę o historii i działaniu czasu. Kojarzone z zaświatami, duchami, a nawet królestwem Bogów.

Jeśli spotkasz tego wyjątkowego ptaka, to bardzo ważny znak. Może mieszkają w pobliżu Ciebie? Rozejrzyj się, może Wszechświat chce Ci przekazać coś bardzo ważnego… Zastanów się co to jest, może sygnał, by AKTYWOWAĆ SWOJE TALENTY WYŻSZE… Zająć się czymś wyższym, dawać dobry przykład, prowadzi innych, wziąć na siebie odpowiedzialność za własne życie, otaczać się tym, co dobre i pozytywne, odciąć od siebie to, co negatywne, wyznaczać granice, traktować siebie z szacunkiem, zająć się kreatywnym i twórczym działaniem, które jest odzwierciedleniem boskiej cząstki tutaj na Ziemi… 

Zajrzyj na główny blog https://bucardimaria.com

Maria Bucardi rozwój duchowy, Ceremonie, Wykłady online, książki, filmy, pomoc indywidualna
Reklama

Opublikowane przez mariabucardi

Maria Bucardi mgr historii i dziennikarstwa na Uniwersytecie śląskim, prowadzi Akademię Omen Sententia, służy pomocą w trudnych sytuacjach życiowych. Mistrzyni Magii, Terapeutka, Arcykapłanka Rytuałów dla Matki Ziemi, Doradca, Jasnowidz, Wróżka, Autorka Książek i Filmów Prowadzę Akademię Sztuki Magicznej Omen Sententia. ❤ Jestem autorką wielu książek, artykułów i filmów z zakresu duchowości, magii, tarota i weganizmu. Od lat angażuję się w pomoc dla naszej planety, ludzi i zwierzat - walcząc w obronie gatunków zagrożonych wyginięciem. Niektórzy nazywają mnie terapeutką, psychologiem, dobrą wróżką, jasnowidzem, wiedźmą, szamanką, mistrzynią magii a inni Aniołem ... Możesz umówić się na termin ze mną przez email, chat, gadu-gadu, skype - by uzyskać moją pomoc, poradę, wsparcie duchowe w trudnej sytuacji i korzystać z mojego daru telepatii, uzdrawiania energią, kontaktu z Istotami Wyższymi m.in. Aniołami. E-Mail do mnie - maria.bucardi@gmail.com Maria Bucardi - jej misją jest pomagać osobom indywidualnym, naturze i Ziemi. Od wielu lat motywuje, by obudzić w sobie głos serca i tworzyć przyszłość pełną świtała, miłości, szczęścia, zdrowia, bogactwa i harmonii. Jest autorką ponad 20 książek, tysięcy godzin filmów, podcastów, kursów online z dziedziny duchowości, energii, magii, aniołów, psychosomatyki oraz roślin, kamieni, zwierząt i miejsc mocy. Wszystko to, z dodatkiem jej wyjątkowego stylu, który inspiruje i przyciąga osoby z całego świata. Stworzyła organizację zalesiającą i chroniącą tereny natury onoSemina.org, Magiczną Oazę - teren po pożarze przemieniony w tropikalny las oraz posadziła miliony roślin. Od lat prowadzi co miesiąc Medytację dla Ziemi, której celem jest przywrócenie dobra i harmonii na Ziemi oraz wsparcie dla planety jako żyjącej istoty. Żyje bez plastiku i w sposób przyjazny dla środowiska oraz jest najlepszym przykładem, że weganizm to samo zdrowie. Wierzy, że każda osoba jest bardzo ważna i jedyna w swoim rodzaju, ma ogromny wpływ na swoje życie oraz cały świat, tylko nie zawsze jest tego świadoma lub boryka się z tak ciężkimi problemami, że nie ma siły tego dostrzec. Dlatego również pomaga osobom indywidualnym na ich życiowej drodze, np. odnaleźć miłość i drugą połowę, przywrócić zdrowie, spokój wewnętrzny i radość, cieszyć się bogactwem finansowym i duchowym, odnaleźć w sobie piękno, wyjątkowość oraz powołanie. Choć zawsze powtarza, że nie jest nauczycielem, czy mistrzem - to uczy się od niej tysiące osób z całego świata, w tym wielu coachów, terapeutów i profesjonalistów. Jej Akademia Omen Sententia to miejsce online, w którym zdobędziesz klucze wtajemniczenia i odkryjesz wiele sekretów.

2 myśli w temacie “Kos Zwierzę Mocy – Czarny druid, onyksowa piękność i czarujący śpiewak, ptak pełen magii i tajemnic…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: