Zwierzę Mocy Ważka – wojownik światła, mały smok i wielka siła! Prawda ponad iluzję, transformacja, błyskotliwość…

Zwierzę Mocy Ważka

Mały Smok i wielka siła. Wojownik / wojowniczka światła.

Niemal w każdej części świata ważka symbolizuje zmianę, transformację, zdolność przystosowania się i samorealizację.

Ważka jako przewodnik duchowy i totem
Mimo, że na ważki często nie zwraca się tak wielkiej uwagi i nie traktuje jak np. Zwierzęcia Mocy Tygrysa, jest ona potężnym przewodnikiem duchowym, gdy pojawia się w Twoim życiu. Z reguły, kiedy pojawi się obok Ciebie w jakieś formie, nie tylko jako owad w sezonie letnim, ale tak jak teraz, spodziewaj się, że moc transformacji i zmiany jest w Tobie oraz dookoła Ciebie.

Nazwa ważka, w języku angielskim “Dragonfly” (znaczenie: smok i latanie) pochodzi od mitów, że ważki były kiedyś smokami. W jeszcze innych źródłach mówi się, że są wcieleniem elfów, które przeszły do innych wymiarów.

W kulturze rdzennych Amerykanów ważki są symbolem odnowy po trudnościach, a także zmartwychwstania. Uważa się również, że są duszami zmarłych. W mitologii Lakota są przedstawicielami ducha iluzji. Lakota wierzyli, że mogą ich wezwać, aby pomogli oszukać wrogów podczas bitwy. Reprezentują także czystość i szczęście.

W kulturze japońskiej ważka przynosi szczęście i fortunę i jest zwiastunem nowego światła w danej sprawie. Uosabia także radość, wytrwałość i odwagę. Samurajowie wierzą, że reprezentują zwinność, moc i zwycięstwo.

W niektórych częściach Europy, zwłaszcza w Irlandii, uważa się, że są to konie wróżek. W wielu innych europejskich mitach ważka jest symbolem psot.

Metamorfoza, przemiana naszego właściwego Ja. 

Dusza to nasze właściwe Ja, ale w czasie wychowania i dorastania przyjmujemy obce wzorce, które są jak gruby płaszcz i utrudnia to dostęp do siebie. To żyjątko przechodzi przez poszczególne fazy: rodzi się z jaj w wodzie, potem tworzy kokon i dopiero ukazuje się prawdziwe misterium piękna – ważka.

Uwolnienie ze skostniałych struktur.

Ważka to etap zrozumienia siebie, które przychodzi wraz z dojrzałością. Rozbicie stworzonych przez siebie iluzji, które ograniczają nasz rozwój i zdolność do zmiany.

Ważka dodaje nam odwagi, by szybko odrzucić działania na podstawie starych wzorów, które już nam nie służą, zwłaszcza tych, których się trzymamy, a które przynoszą nam krzywdę. Otwiera nasze oczy na kłamstwa, które sobie wmawiamy i które musimy naprawić, aby przynieść nam sukces i szczęście. Zmiana ma swoje źródło w umysłowej i emocjonalnej dojrzałości oraz zrozumieniu głębszego sensu życia. Bardzo szybki lot ważki przez wodę reprezentuje akt wyjścia poza to, co jest na powierzchni i przyjrzenia się głębszym aspektom życia.

Prawda wychodzi na powierzchnię, iluzja znika jak mgła, gdy wychodzi słońce…

Dar duchowy, którym się z nami dzieli, to siła, dzięki której możemy zobaczyć to, co nieistotne, dając w ten sposób możliwość połączenia się z tym, co najważniejsze w naszym życiu. Nie każdy jest w stanie dostrzec w tym dar, a jak jest on wielki! W ciągu dnia mamy wiele obowiązków, rozpraszamy się na wiele rzeczy, więc umiejętność widzenia co jest ważne, a co nie, jest bardzo potrzebna. Każdy z nas ma 24 h na dobę do wykorzystania, więc musimy również ustalić odpowiednie priorytety, jakie marzenia i cele warto realizować, a jakie lepiej odpuścić, bo nie przyniosą nam spełnienia i szczęścia. Nie wszystko złoto co się świeci…

Innym wyjątkowym prezentem, którym się z nami dzieli, jest to, że przestajemy zastanawiać się nad każdym wyborem, którego dokonujemy, raczej ufając własnym instynktom i zakorzenionym uczuciom na dany temat. Ważka chce, abyśmy rozpoznali nasz potencjał do rozwoju na poziomie duchowym, gdy nadejdzie czas. Zastanawiasz się czasem nad czymś w nieskończoność i sam / sama jesteś już zmęczona własnymi myślami? Masz czasem problem z podjęciem decyzji, np. Dokonując jej, a zaraz potem zmieniając i tak w kółko? Decyzja to energia wypuszczona do Wszechświata, jeśli po chwili chcemy zmienić jej kierunek, a zachwalę kolejny raz, to tworzymy kolizje energetyczne, robi się chaos. Możemy w takiej sytuacji otrzymać rezultat wypadkowej takiego natłoku myśli, a nie przejrzyste osiągnięcie konkretnego celu. 

PRAWDA PONAD ILUZJĘ – ROZPAD STARYCH STRUKTUR – BŁYSKOTLIWOŚĆ – SZYBKOŚĆ – MAGIA KOLORÓW

MISTRZ LATANIA
To owad, który chyba najlepiej opanował latanie. Ważka może latać bardzo szybko w każdym kierunku, do tyłu również, a także “w miejscu” i wykonywać najprzeróżniejsze, zaawansowane akrobacje w powietrzu. Związana elementami wody (emocje), w której się rodzi i powietrza, do którego wzlatuje w formie dojrzałej. Powietrze to żywioł myśli, błyskotliwości, szybkości i kreatywności. Twój umysł w połączeniu z sercem i Duszą Wyższą jest w stanie dokonać wszystkiego!

Ważki to od początku swojego stadium drapieżniki, a w dorosłej formie często polują w locie i żywią się komarami i pająkami… Może są koło Ciebie jakieś wampiry energetyczne, negatywne osoby, plotkarze zbierający informacje na Twój temat, itp? Wyznacz granice, ponieważ nie jesteś małym owadem, jesteś kolorowym smokiem!

Magia kolorów, opalizowanie, błyszczenie, różnorodność… 

Ważka nie tylko porusza się z mistrzostwem, elegancją i wdziękiem, jej skrzydła i ciało są opalizujące. Magiczna właściwość opalizacji wiąże się z odkrywaniem własnych “kolorów”, czyli zdolności poprzez demaskowanie prawdziwego ja (usuwanie maski) i usuwanie iluzji, wątpliwości, jakie rzuca się na własne poczucie tożsamości.

Oprócz zdolności do zahipnotyzowania nas swoim pięknem i kolorami, ważka wzywa nas do zwracania bacznej uwagi na to, co dzieje się w nas i wokół nas. Przychodzi do nas z wielkimi, bystrymi oczami i mieniąca się swoim opalizującym błyskiem. Przykuwa naszą uwagę, skłaniając nasze oczy do podążania za nią, gdy błyszczy wokół nas. Stań się bardziej świadomy/a tego, co obecnie się z Tobą dzieje, BĄDŹ TUTAJ I TERAZ. Nadszedł czas, aby zająć się naszymi prawdami, zamiast ukrywać je przed sobą.

Ważka żyje większość swojego życia w wodzie jako larwa, lata tylko przez ułamek swojego życia. To ilustruje skarb ŻYCIA CHWILĄ, doceniania każdej chwili i odczucie pełni życia. “Życie chwilą”, w której jesteś świadomy/a tego kim jesteś, gdzie jesteś, co robisz, czego chcesz, czego nie, dokonując świadomych wyborów z chwili na chwilę. To również docenianie i zauważanie tego, co dobre, w przeciwieństwie do koncentracji na tym, czego nie chcemy w życiu. Nie mylić “życia chwilą” z niedojrzałością, i uciekaniem od konsekwencji swoich działań.

Wielkie oczy ważki przedstawiają nieskrępowaną, jasną wizję umysłu i zdolność patrzenia poza jego ograniczenia, tak zwanego “czarnego wilka”, który wątpi i ciągnie w dół, podsuwa czarne myśli pełne wątpliwości i nakłaniające do poddania się. 

Ważka przez wiele stuleci była symbolem szczęścia, nowych początków i zmian. Oznacza nadzieję, zmianę i również miłość.

Ale jest coś jeszcze ciekawego… Ważki są dla wielu symbolem wiedzy Atlantydy. Tak jak mrówki pochodzą z Syriusza i mogą nas wiele nauczyć, z radością nam służą i przypominają nam o niesamowitej technologii Atlantydy, pokazując, co ludzie mogliby osiągnąć…

PRACA ENERGETYCZNA ZE ZWIERZĘCIEM MOCY WAŻKĄ

Jednym z najprostszych sposobów pracy z energią ważki jest użycie magii kolorów, zwłaszcza tych opalizujących. Zwróć uwagę na tęcze i kolory wokół Ciebie 🙂 

Użyj medytacji, aby pracować z tym przewodnikiem duchowym. Wyobraź sobie, że energia ważki porusza się w górę przez każdą z twoich czakr, oświetlając je i oczyszczając, aktywując Twoje wspaniałe kolory.

Wszystkie kamienie i kryształy, które mają właściwości opalizujące, dobrze reprezentują energię ważki: kryształy Aura i Aqua, kolorowe fluoryty.

Poniżej możesz posłuchać o tym wyjątkowy Zwierzęciu Mocy Ważce:

✎ Ważne informacje i przypominajki: 

☞ Wszystkie spotkania z Marią Bucardi znajdziesz tutaj link: https://bucardimaria.com/archiwum-ceremonie-z-maria-bucardi/ Aktywuj dostęp na tydzień, miesiąc lub rok i korzystaj bez ograniczeń z fi​​lmów, wykładów, słuchowisk, Ceremonii i moich książek. Kilkaset godzin nagrań w których znajdziesz odpowiedź na każde Twoje pytanie i poradę w każdej sytuacji życiowej!

 ☞ Przesłania osobiste znajdziesz, jak zwykle w Twoim bezpłatnym Miejscu Mocy link: https://bucardimaria.com/moje-konto/ 

☞ Moje książki, wykłady, słuchowiska, rytuały znajdziesz tutaj: www.mariabucardi.pl 

https://www.instagram.com/mariabucardi/

Z mocą pozytywnych wibracji Twoja Maria Bucardi

Jeśli zależy Ci na zwierzętach i naturze, dołącz do MEDYTACJI DLA ZIEMI co miesiąc w pełnię księżyca o 22:00 czasu polskiego, która odbywa się od wielu, wielu lat. Wystarczy wysłać dobre myśli! A wysłane dobro zawsze wraca ZWIELOKROTNIONE!
https://mariabucardi.pl/pl/c/MEDYTACJA-dla-Ziemi-z-Maria-Bucardi/78 

Poznaj Magiczną Oazę natury: https://bucardimaria.com/magiczna-oaza/

TWOJE AKTUALNE DUCHOWE ZWIERZĘ MOCY: https://mariabucardi.pl/pl/p/Twoje-aktualne-Zwierze-Mocy-przepowiednia-od-Marii-Bucardi-przeslanie-anielskie-pisemnie-przez-email/85

https://bucardimaria.com
Reklama

Opublikowane przez mariabucardi

Maria Bucardi mgr historii i dziennikarstwa na Uniwersytecie śląskim, prowadzi Akademię Omen Sententia, służy pomocą w trudnych sytuacjach życiowych. Mistrzyni Magii, Terapeutka, Arcykapłanka Rytuałów dla Matki Ziemi, Doradca, Jasnowidz, Wróżka, Autorka Książek i Filmów Prowadzę Akademię Sztuki Magicznej Omen Sententia. ❤ Jestem autorką wielu książek, artykułów i filmów z zakresu duchowości, magii, tarota i weganizmu. Od lat angażuję się w pomoc dla naszej planety, ludzi i zwierzat - walcząc w obronie gatunków zagrożonych wyginięciem. Niektórzy nazywają mnie terapeutką, psychologiem, dobrą wróżką, jasnowidzem, wiedźmą, szamanką, mistrzynią magii a inni Aniołem ... Możesz umówić się na termin ze mną przez email, chat, gadu-gadu, skype - by uzyskać moją pomoc, poradę, wsparcie duchowe w trudnej sytuacji i korzystać z mojego daru telepatii, uzdrawiania energią, kontaktu z Istotami Wyższymi m.in. Aniołami. E-Mail do mnie - maria.bucardi@gmail.com Maria Bucardi - jej misją jest pomagać osobom indywidualnym, naturze i Ziemi. Od wielu lat motywuje, by obudzić w sobie głos serca i tworzyć przyszłość pełną świtała, miłości, szczęścia, zdrowia, bogactwa i harmonii. Jest autorką ponad 20 książek, tysięcy godzin filmów, podcastów, kursów online z dziedziny duchowości, energii, magii, aniołów, psychosomatyki oraz roślin, kamieni, zwierząt i miejsc mocy. Wszystko to, z dodatkiem jej wyjątkowego stylu, który inspiruje i przyciąga osoby z całego świata. Stworzyła organizację zalesiającą i chroniącą tereny natury onoSemina.org, Magiczną Oazę - teren po pożarze przemieniony w tropikalny las oraz posadziła miliony roślin. Od lat prowadzi co miesiąc Medytację dla Ziemi, której celem jest przywrócenie dobra i harmonii na Ziemi oraz wsparcie dla planety jako żyjącej istoty. Żyje bez plastiku i w sposób przyjazny dla środowiska oraz jest najlepszym przykładem, że weganizm to samo zdrowie. Wierzy, że każda osoba jest bardzo ważna i jedyna w swoim rodzaju, ma ogromny wpływ na swoje życie oraz cały świat, tylko nie zawsze jest tego świadoma lub boryka się z tak ciężkimi problemami, że nie ma siły tego dostrzec. Dlatego również pomaga osobom indywidualnym na ich życiowej drodze, np. odnaleźć miłość i drugą połowę, przywrócić zdrowie, spokój wewnętrzny i radość, cieszyć się bogactwem finansowym i duchowym, odnaleźć w sobie piękno, wyjątkowość oraz powołanie. Choć zawsze powtarza, że nie jest nauczycielem, czy mistrzem - to uczy się od niej tysiące osób z całego świata, w tym wielu coachów, terapeutów i profesjonalistów. Jej Akademia Omen Sententia to miejsce online, w którym zdobędziesz klucze wtajemniczenia i odkryjesz wiele sekretów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: