Wszystko ma swój koniec i początek, każdy mrok się kiedyś skończy i słońce zaświeci jasno na niebie – Zwierzę Mocy Skarabeusz

zwierze-mocy-skarabeusz-znaczenie-wg-maria-bucardi

Energia listopada, dookoła ciemno, zimno, ponuro… Jeśli cierpisz na brak SŁOŃCA to czytaj dalej, połącz się ze Zwierzęciem Mocy Skarabeuszem i poczuj ciepło starożytnego Egiptu.

Zwierzę Mocy Skarabeusz

Skarabeusze to małe owady stanowiące ok. 10% populacji żuków, żyjące przede wszystkim w Egipcie, Półwyspie Arabskim, Afganistanie, Azji środkowej i Indiach, w Europie na obszarach około śródziemnomorskich. W Polsce nie występuje (za to jest żuk gnojowy Geotrupes stercorarius), ale może trafiasz na niego w książkach, zdjęciach, filmach i w jakiś sposób Cię interesuje, może chce Ci coś przekazać w ten sposób… 

W języku polskim nazywa się poświętnik czczony (Scarabaeus sacer) i jest gatunkiem chrząszcza (dla zainteresowanych biologią i oficjalną nazwą, w języku polskim nazywa się go dokładnie chrabąszcz, a np. angielskim żuk, ale to nie tekst naukowy 🙂

Żuki mają pewne generalne znaczenie jako Zwierzę Mocy, a Skarabeusz bardziej wyjątkowe począwszy od samych czasów starożytnego Egiptu. Wykorzystywane tam jako ważny symbol w ich sztuce pogrzebowej. Jak wiemy, w Egipcie nie chowano zwyczajnie zmarłego, a był to specjalny, długi (czasem trwający miesiącami) proces mumifikowania zwłok, a na bandażu, dokładnie na czakrze trzeciego oka malowano skarabeusza lub umieszczano w pochówku jako talizman z kamienia. Miał sprzyjać duszy w czasie ważenia jego serca przez boga Anubisa (by było lżejsze niż pióro, co oznaczało, że nie zostanie pożarty przez krokodyla – test prawdy Maat). Także jego symbole można znaleźć wyryte na budowlach, rzeźbach, w postaci artefaktów, pieczęci, biżuterii i amuletów noszonych przez królów i wojowników, by mieli długie życie. Niedawno znaleziono w wykopaliskach bardzo ciekawe odkrycie – zmumifikowane skarabeusze, co świadczy o tym jaką istotną rolę pełniły w tamym świecie.

BÓG WSCHODZĄCEGO SŁOŃCA

Bóg egipski Khepri / Chepri był przedstawiany jako postać człowieka z głową skarabeusza, jego nazwa znaczy: rozwijać się, stawać, kreować,  to bóg wschodzącego słońca, w Księgach Umarłych opisane jest, że miał moc odradzania się, zmartwychwstania.

Co tworzy esencję symboliki skarabeusza to żuk gnojnik, który toczy kulę z odchodów, składa w niej jajo i po czasie – procesie transformacji  wychodzi z niej kolejna istota. W starożytnym Egipcie było to utożsamiane ze wstawaniem słońca każdego poranka i poruszaniem się świetlistej kuli po nieboskłonie. 

Zwierzę Mocy Skarabeusz klucze:

Nieśmiertelność – nowy początek – odrodzenie – transformacja – ochrona – cykliczność – słońce – symbol szczęścia

Mało osób zwraca uwagę na to, że skarabeusz jest SILNY. Może wydawać się nam malutki, a jednak toczy kulę, która może być nawet kilka – kilkaset razy większa od masy jego ciała! 

Czasem my użalamy się nad sobą i swoim ludzkim losem, martwimy się, czujemy przytłoczeni problemami, a jaką postawę ma ten żuczek… Przekazuje nam, że mamy siłę, by tak jak on, przesuwać się ze swoimi ciężarami, obowiązkami, problemami, karmą z determinacją, uporem i wiarą, że mamy moc iść do przodu krok po kroku.

Tak jak żuk gnojarz toczy kulę z odchodów, czyli symbolicznie problemów nazwijmy to ładnie 🙂 Czasem te problemy są konsekwencją naszych myśli, słów i działań z wczorajszego dnia, poprzednich lat lub nawet poprzedniego wcielenia i teraz krąg się zatoczył – trzeba się zmierzyć z tym, co sami narobiliśmy lub chcieliśmy doświadczyć. Przyczyną może być też chęć rozwoju naszej duszy lub test jak bardzo czegoś pragniemy i ile jesteśmy w stanie zrobić w tym kierunku. Niezależnie od tego, co zapoczątkowało obecną sytuację, ważne jest, że to szansa na osiągnięcie czegoś wyjątkowego, zdobycia lub obudzenia w sobie nowej umiejętności, siły i mocy jakiej nie znaliśmy do tej pory. 

OCZYSZCZENIE

Te święte żuki potrafią toczyć kulę przez długi dystans, aby w końcu ją zakopać, w ten sposób przyczyniają się do unicestwiania chorób. Ich praca jest więc bardzo ważna dla nas wszystkich i pokazuje, że każda najmniejsza istota ma tu swoje miejsce i istotną pracę do wykonania. Każdy z nas jest znaczącym elementem świata. Nie można wyeliminować jakiejś części łańcucha w przyrodzie, ponieważ równowaga zostanie zachwiana. Nie powinniśmy wątpić w siebie i nasze talenty, ponieważ jesteśmy tutaj potrzebni.

Żuk ten oczyszcza naszą ziemię z odchodów, co oznacza symboliczne OCZYSZCZENIE w świecie materialnym i duchowym.

Odrzuć wszystko co stare, brudne i śmierdzące w swoim otoczeniu i swojej podświadomości. Być może nagromadziłaś / nagromadziłeś wiele ran, trudnych doświadczeń lub przekonań z przeszłości, które są już nieaktualne. Są jak “kościotrup w szafie”, na którego nie chcesz spojrzeć, ale musisz się rozprawić, by nie zatruwał Ci życia.

RECYKLING

Patrząc na dzisiejszy świat jest to inspiracja do “recyklinkgu”, segregacji po to, by przekształcić śmieci w sposób przyjazny dla środowiska, kompostowanie, korzystania z odnawialnych źródeł energii, używania tego co mamy (zamiast wpadania w konsumpcję), zrezygnowania z plastiku.

KOLORY

Większość skarabeuszy jest czarna i brązowa, lecz istnieje także mnóstwo w niesamowitych, metalicznych, połyskujących kolorach, które zależnie od światła mienią się na zielono, niebiesko, fioletowo, złoto, czerwono… Do którego koloru najbardziej Cię przyciąga? Sprawdź jego znaczenie, aby pogłębić przesłanie – znajdziesz ich spis w Zwierzę Mocy Papuga. 

ŻYWIOŁ, NUMEROLOGIA, TAROT…

Skarabeusz związany jest z żywiołem ziemi, powietrza i ognia jako symbol słoneczny, numerem 8 w numerologii jako odrodzenie, transformacja, wieczność, a w Tarocie może przypominać nam 8 denarów / monet, które związane są z oddaną, rozważną pracą i osiągnięciem mistrzostwa w swoim fachu. Kamień lapis lazuli, malachit, szmaragd i szafir. Metal złoto. 

CYKL INKARNACYJNY

Jeśli czujesz potrzebę, by przypomnieć sobie swoje poprzednie wcielenia, mądrość swojej duszy wyższej, talenty, możesz zrobić to z pomocą skarabeusza, który jest przewodnikiem w świecie duchowym. Przypomina nam również o nieśmiertelności duszy i to, że karma nie znika po jednym wcieleniu, a ciągnie się dalej, aż ją oczyścimy.

MAGIA KREATYWNOŚCI

Jego niezwykły wygląd i właściwości wskazują również na kreatywność, umiejętność tworzenia z powietrza, czyli “niczego”. Stwórz coś nowego lub nadaj czemuś drugie życie. Gdy tworzysz, to nadajesz temu życie, to jest magia w Twoich dłoniach! Magiczne tchnienie kreatywności przechodzi przez Ciebie z góry (boskości) na dół (na Ziemię). Masz talent manifestacji, kreowania swej rzeczywistości i nie zapominaj o nim.

Przypomnienie: MASZ NIESKOŃCZONY POTENCJAŁ TWÓRZY. 

SKARABEUSZ to wielki symbol szczęścia jasnego jak słońce na niebie. Jeśli pojawia się w chwili takiej jak teraz – w środku ponurego listopada lub symbolicznie w czasie Twoich problemów, pamiętaj o swoim wewnętrznym słońcu, które możesz rozbudzić poprzez np. Ceremonie https://bucardimaria.com/archiwum-ceremonie-z-maria-bucardi/ oraz o cykliczności. Wszystko ma swój koniec i początek, każdy mrok się kiedyś skończy i słońce zaświeci jasno na niebie. 

Ostatnia ciekawostka na koniec!
W wielu opisach zaznaczane jest, że żuki jak inne owady są absolutnie nieinteligentne… Nie będziemy się spierać z naukowcami, ale możemy dostrzec jakie mają umiejętności! Żuk gnojarz potrafi wrócić do domu po całodniowym toczeniu kulek z odchodów. Naukowcy od lat wiedzieli, że chrząszcz wyspecjalizował się w czymś w rodzaju astronawigacji, ale nie potrafili zrozumieć zasady działania tego mechanizmu. Okazuje się, że zdolności żuka są jeszcze bardziej imponujące niż się wcześniej wydawało. Naukowcom z Uniwersytetu Lund w Szwecji udało się rozwikłać zagadkę – podaje Science Alert. Podczas przeprowadzanych eksperymentów naukowcy umieścili żuki w miejscu, w którym mogli symulować nocne niebo. Podczas obserwacji okazało się, że owady wykonują na szycie utoczonych kulek gnoju swoisty taniec. Miał on na celu zarejestrowanie obrazu nieba. Położenia Słońca, Księżyca i gwiazd, ale również elementów, których nie potrafi zidentyfikować człowiek. Na podstawie tego obrazu chrząszcz był w stanie odnaleźć drogę do domu. Identyfikował swoją pozycję w oparciu o informacje o położeniu ciał niebieskich. W czasie eksperymentów „pokazywano” żukom gnojarzom niebo w różnych konfiguracjach. Badania dowiodły, że owady rejestrują takie szczegóły, jak widmo gradientu nieba czy polaryzacja światła. Według naukowców mechanizm można wykorzystać w przyszłości przy konstrukcji autonomicznych samochodów, ale również w robotyce.
https://naszemiasto.pl/zuk-gnojarz-potrafi-nawigowac-na-podstawie-gwiazd-naukowcy/ar/c11-4538478

✎ Ważne informacje i przypominajki: 

☞ Wszystkie spotkania z Marią Bucardi znajdziesz tutaj link: https://bucardimaria.com/archiwum-ceremonie-z-maria-bucardi/ Aktywuj dostęp na tydzień, miesiąc lub rok i korzystaj bez ograniczeń z fi​​lmów, wykładów, słuchowisk, Ceremonii i moich książek. Kilkaset godzin nagrań w których znajdziesz odpowiedź na każde Twoje pytanie i poradę w każdej sytuacji życiowej!

 ☞ Przesłania osobiste znajdziesz, jak zwykle w Twoim bezpłatnym Miejscu Mocy link: https://bucardimaria.com/moje-konto/ 

☞ Moje książki, wykłady, słuchowiska, rytuały znajdziesz tutaj: www.mariabucardi.pl 

https://www.instagram.com/mariabucardi/

Z mocą pozytywnych wibracji Twoja Maria Bucardi

Jeśli zależy Ci na zwierzętach i naturze, dołącz do MEDYTACJI DLA ZIEMI co miesiąc w pełnię księżyca o 22:00 czasu polskiego, która odbywa się od wielu, wielu lat. Wystarczy wysłać dobre myśli! A wysłane dobro zawsze wraca ZWIELOKROTNIONE!
https://mariabucardi.pl/pl/c/MEDYTACJA-dla-Ziemi-z-Maria-Bucardi/78 

Poznaj Magiczną Oazę natury: https://bucardimaria.com/magiczna-oaza/

TWOJE AKTUALNE DUCHOWE ZWIERZĘ MOCY: https://mariabucardi.pl/pl/p/Twoje-aktualne-Zwierze-Mocy-przepowiednia-od-Marii-Bucardi-przeslanie-anielskie-pisemnie-przez-email/85

Reklama

Opublikowane przez mariabucardi

Maria Bucardi mgr historii i dziennikarstwa na Uniwersytecie śląskim, prowadzi Akademię Omen Sententia, służy pomocą w trudnych sytuacjach życiowych. Mistrzyni Magii, Terapeutka, Arcykapłanka Rytuałów dla Matki Ziemi, Doradca, Jasnowidz, Wróżka, Autorka Książek i Filmów Prowadzę Akademię Sztuki Magicznej Omen Sententia. ❤ Jestem autorką wielu książek, artykułów i filmów z zakresu duchowości, magii, tarota i weganizmu. Od lat angażuję się w pomoc dla naszej planety, ludzi i zwierzat - walcząc w obronie gatunków zagrożonych wyginięciem. Niektórzy nazywają mnie terapeutką, psychologiem, dobrą wróżką, jasnowidzem, wiedźmą, szamanką, mistrzynią magii a inni Aniołem ... Możesz umówić się na termin ze mną przez email, chat, gadu-gadu, skype - by uzyskać moją pomoc, poradę, wsparcie duchowe w trudnej sytuacji i korzystać z mojego daru telepatii, uzdrawiania energią, kontaktu z Istotami Wyższymi m.in. Aniołami. E-Mail do mnie - maria.bucardi@gmail.com Maria Bucardi - jej misją jest pomagać osobom indywidualnym, naturze i Ziemi. Od wielu lat motywuje, by obudzić w sobie głos serca i tworzyć przyszłość pełną świtała, miłości, szczęścia, zdrowia, bogactwa i harmonii. Jest autorką ponad 20 książek, tysięcy godzin filmów, podcastów, kursów online z dziedziny duchowości, energii, magii, aniołów, psychosomatyki oraz roślin, kamieni, zwierząt i miejsc mocy. Wszystko to, z dodatkiem jej wyjątkowego stylu, który inspiruje i przyciąga osoby z całego świata. Stworzyła organizację zalesiającą i chroniącą tereny natury onoSemina.org, Magiczną Oazę - teren po pożarze przemieniony w tropikalny las oraz posadziła miliony roślin. Od lat prowadzi co miesiąc Medytację dla Ziemi, której celem jest przywrócenie dobra i harmonii na Ziemi oraz wsparcie dla planety jako żyjącej istoty. Żyje bez plastiku i w sposób przyjazny dla środowiska oraz jest najlepszym przykładem, że weganizm to samo zdrowie. Wierzy, że każda osoba jest bardzo ważna i jedyna w swoim rodzaju, ma ogromny wpływ na swoje życie oraz cały świat, tylko nie zawsze jest tego świadoma lub boryka się z tak ciężkimi problemami, że nie ma siły tego dostrzec. Dlatego również pomaga osobom indywidualnym na ich życiowej drodze, np. odnaleźć miłość i drugą połowę, przywrócić zdrowie, spokój wewnętrzny i radość, cieszyć się bogactwem finansowym i duchowym, odnaleźć w sobie piękno, wyjątkowość oraz powołanie. Choć zawsze powtarza, że nie jest nauczycielem, czy mistrzem - to uczy się od niej tysiące osób z całego świata, w tym wielu coachów, terapeutów i profesjonalistów. Jej Akademia Omen Sententia to miejsce online, w którym zdobędziesz klucze wtajemniczenia i odkryjesz wiele sekretów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: