Nieustraszone Zwierzę Mocy Bawół wygrywa walkę zanim się rozpocznie…

Zwierzę Mocy Bawół znaczenie Marii Bucardi

ZWIERZĘ MOCY BAWÓŁ

Kolejne Zwierzę Mocy związane poniekąd z pamięcią Ziemi (patrz Zwierzę Mocy Wieloryb). Nie jest popularne w naszej strefie geograficznej, jeśli jednak trafiasz na jego obrazy lub filmy przyrodnicze, myślisz o nim – to znak, że ma Ci coś ważnego do przekazania. Za kilka miesięcy zacznie się rok 2021, który w horoskopie chińskim jest pod jego patronem, więc warto się zapoznać jakie energie będą generalnie na świecie i jakich cech warto się nauczyć od tego przewodnika, by kroczyć tak jak on – z ogromną pewnością siebie, statecznością jak i przebojem (idealna równowaga wewnętrzna), wielką siłą, mocą i odwagą, ponieważ to zwierzę nie mrugnie nawet okiem w obliczu niebezpieczeństwa, zmiecie z powierzchni ziemi negatywne energie jednym solidnym uderzeniem.

Bawół jest niepozorny, stoi statecznie i bardzo wolno przeżuwa trawę. Dorosły osobnik waży od 500 kg do 1000 kg (tak, prawie tona!), więc wydaje się, że aby poruszyć tą masą potrzebuje czasu. Jego specyficzne rogi sprawiają wrażenie jakby miał dwa warkocze, co może łagodzić jego wygląd. Ale, gdy tylko coś wzbudzi jego niepokój – momentalnie, bez żadnego uprzedzenia – wystartuje, rozpędzi się do ponad 50 km/h i uderzy w cel z potężną siłą, staranuje wszystko co stoi mu na drodze… Ale to nie wszystko. Zanim rozwiniemy ten temat, najpierw kilka innych ciekawostek, które czytając – już możemy otworzyć się na jego symbolikę.


Bawół w horoskopie chińskim

W horoskopie chińskim lata Bawoła to 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021.

Energie roku i osobowość tego znaku/lat w horoskopie chińskim wykazuje się cechami: stateczność, twarde stąpanie po ziemi, prostolinijność, konsekwencja, cierpliwość, sumienność, niezawodność, pracowitość, upór (w negatywnym aspekcie konserwatywność i ślepy upór), poruszanie się własnym tempem, spokój wewnętrzny, siła, prywatność, odwaga, równowaga wewnętrzna, powściągliwość w wyrażaniu. Żywioł Ziemia.


Bawół Afrykański jest jednym z tzw. Afrykańskiej Wielkiej Piątki, czyli 5 najgroźniejszych zwierząt na tym kontynencie (dla ludzi i innych zwierząt). Jest największym i najgroźniejszym ze swojej wielkiej rodziny, do których należy np. Bizon w USA, bawół indyjski w Azji, żubry w Polsce, ale odróżnia ich to, że przez tysiące lat nikt ich nie zdołał oswoić, ani nikt ich nie rozmnażał (nie ingerował w ten sposób w populację). 

Bawół jest świadomy swojej wielkiej siły. Nie da się zagonić do pracy w polu. Jest roślinożerny, ale to nie znaczy, że nie zabija innych, wręcz przeciwnie, zna swoich wrogów, świetnie ich zapamiętuje i rozpoznaje, więc ani lew, ani człowiek nie powinien być w jego pobliżu… W związku z tym, że wie jak jest silny, atakuje raz i najczęściej osiąga swój cel. Na safari lub filmach przyrodniczych mamy okazję zobaczyć jak to robi, a król zwierząt lew fikołkuje w powietrzu i ucieka w popłochu. Dzieje się to bez udziału jego emocji, pozostaje niewzruszony i niezmęczony. 

Często określany jako gwałtowny, porywisty, nieprzewidywalny, ale przez kogo? Chyba kłusowników, którzy na niego polują lub usiłują upolować, a on w ułamek sekundy przewraca i taranuje ich samochód… Zwierzęta nie atakują, gdy nie czują zagrożenia, zwłaszcza roślinożerne. Sama nazwa “wielka piątka afrykańska” oznacza zwierzęta, które najtrudniej upolować i które zabijają największą ilość kłusowników. Mówią o bawołach również, że “polują” na osoby i zwierzęta, które im podpadły, a bierze się to z tego, że mają świetną pamięć, tropią takiego nieszczęśnika kilometrami przez afrykańskie puszcze, potrafią zrobić zasadzkę i zaatakować w najmniej oczekiwanym momencie, np. w obozowisku. Bawoły potrafią również zdeptać młode lwy jako prewencję.

Ich obroną jest atak – i to atak takiego kalibru, że wzbudza przestrogę dla innych. On nie dałby się złapać na rodeo czy corridę – on zaatakowałby już długo przed “show”.

Oprócz tego, że są bardzo inteligentne i mają świetną pamięć, są bardzo towarzyskie we własnym gronie i komunikują się między sobą w rozbudowanym języku różnych dźwięków. 

Mają grubą skórę, więc są odporniejsze na ugryzienia i podrapania. Nie zostawiają za sobą rannego członka stada, opiekują się nim i wspierają na swój sposób, zgodnie z zasadą jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Opiekują się swoimi własnymi dziećmi oraz innych członków stada. Podczas ataku drapieżników, tworzą krąg ochronny, gdzie w środku są najmłodsze bawoły. Predatorzy próbują często ich sprowokować, rozdrażnić i rozdzielić, denerwując, by za nimi biegły i tym samym otwierając krąg ochronny i robiąc dostęp do najsłabszych.

W XIX wieku około 95% populacji wymarło przez EPIDEMIĘ choroby. Obecnie jest ich w Afryce około 900 tysięcy – do tej niskiej liczby przyczynili się również kłusownicy. Mimo, że nie mają rogów “cennych” jak nosorożce i słonie, to jednak ich gatunek również wymaga ochrony.

Jeśli zależy Ci na zwierzętach i naturze, dołącz do MEDYTACJI DLA ZIEMI co miesiąc w pełnię księżyca o 22:00 czasu polskiego, która odbywa się od wielu, wielu lat. Wystarczy wysłać dobre myśli! A wysłane dobro zawsze wraca ZWIELOKROTNIONE!
https://mariabucardi.pl/pl/c/MEDYTACJA-dla-Ziemi-z-Maria-Bucardi/78

Przesłania Zwierzęcia Mocy Bawoła

Nie daj się zagonić do robienia rzeczy, które Ci nie odpowiadają i nie daj się wykorzystywać. Wszelki rodzaj niewolnictwa powinien już dawno być obalony, a Ziemia uwolniona z tego okrutnego procederu. Twoja i każdego człowieka rola jest dużo ważniejsza niż spełnianie czyiś oczekiwań i zachcianek. Stań w obronie słabszych np. dzieci, zwierząt i roślin, swojej duchowej lub materialnej rodziny, nie zgadzaj się na wykorzystywanie innych. Jeśli nie wiesz jak – możesz dołączyć do Medytacji dla Ziemi z Marią Bucardi co miesiąc w pełnię księżyca: https://bucardimaria.com/dla-matki-ziemi-z-maria-bucardi/

Energia bawoła nie tylko odpiera atak, ale tropi i ściga to, co mu zagroziło. Jest przy tym uparty, prostolinijny, zakłada cel i go osiąga.

Ma potężne, specyficzne rogi, które są wielkimi antenami łączącymi świat niematerialny z materialnym. Bawół jako Zwierzę Mocy pomaga łączyć się z boskością i materializować je na Ziemi (możesz wrócić do Ceremonii z Marią Bucardi, które są związane z tym tematem).

Odżywiaj się zdrowo i zielono 🙂 Panują stereotypy, że istoty odżywiające się zdrowymi roślinami nie mają siły – wystarczy spojrzeć na 1-tonowego bawoła, by obalić ten mit.

Nieważne jak wyglądasz, jaki nosisz rozmiar, nieważne jaki / jaka się wydajesz innym, jaką opinię mają o Tobie, nieważne co działo się w przeszłości, czy są za Tobą porażki, czy czułaś / czułeś się “mały” w pewnych momentach – Zwierzę Mocy Bawół jest potężne, nieugięte, nieustraszone i takie właściwości są w Tobie. Możesz w sobie rozbudzić WIELKĄ SIŁĘ I MOC! Możesz POKONAĆ każdą przeszkodę na swojej drodze i zmierzyć się z każdym niebezpieczeństwem, zachowując przy tym spokój i równowagę wewnętrzną.

Gruba skóra odporna na ataki i negatywne emocje.

Ssaki te mają grubą skórę i tak my, symbolicznie ją mamy – nasze przeszłe doświadczenia uodporniły nas, więc gdy ktoś próbuje nas “ukąsić”, nie musimy się tym martwić i przejmować. Możemy pracować nad świetlistą aurą, światłem wewnętrznym, które jest najlepszą ochroną. Tak jak w świecie zwierząt, tak może być u nas – ze zdrowym przedstawicielem gatunku, żaden drapieżnik nie ma szans.

Masz “grubą skórę” i z pomocą opiekuna duchowego bawoła, możesz również świetnie radzić sobie w świecie emocji. On sprawnie porusza się w wodzie, również grząskiej. Nawet najgorszy “muł”, czyli wszystkie zanieczyszczenia rozpraszają się na boki, gdy przechodzisz.

Jeśli masz osoby, które są Ci bliskie, macie ten sam cel, np. dobro na ziemi – trzymajcie się razem, by “tworzyć silny las” jak na Medytacjach dla Matki Ziemi i Ceremoniach. 

Unikaj “zaczepiania” innych (jak młode bawoły (samce), które rozsadza energia i są znane z tego, że pustoszą teren prowokując innych i wywołując walki), znajdź pozytywne ujście dla swojej siły i energii.

Uświadom sobie swoją wielką siłę i moc, uaktywnij pamięć swoją i Ziemi. Dlaczego pamięć Ziemi jest tak ważna, to temat wielu wcześniejszych podcastów i wykładów, a w skrócie – ludźmi bez pamięci łatwo manipulować. Człowiek, który pamięta – jest niezależny i świadomy.

Zwierzę Mocy Bawół nie boi się i Ty możesz tak samo! Nie chodzi o to, by nie odczuć strachu (trzeba być czujnym!), ale by mimo to, działać z odwagą.

Tak jak bawół regularnie odwraca sytuację na swoją korzyść, tak i Ty możesz to zrobić z jego pomocą ze świata duchowego.

Zwierzę Mocy Bawół radzi, by nie zdradzać swoich planów (innym niż Twoi ukochani). Nie uprzedzać, nie dawać ostrzeżeń. Nie musisz nikomu mówić co robisz i co zamierzasz zrobić, ani nie musisz się tłumaczyć. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyznaczeniu granic – 104 Ceremonia będzie najlepsza https://bucardimaria.com/archiwum-ceremonie-z-maria-bucardi/ 

Nie pokazuj swojego wrażliwego wnętrza osobom, które na to nie zasługują, aby nie wpuścić do swego kręgu jakiejś nieprzychylnej osoby. 

I przede wszystkim NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, równowaga wewnętrzna jest siłą. Dając się prowokować możemy podjąć złe decyzje i ukazać swoje słabości. Bawół działa, ale nie pod wpływem emocji – to jego sekret.

Masz połączenie z Siłą Źródła, wysoką inteligencję i spryt, spokój wewnętrzny, kroczysz swoim tempem dopasowanym do Ciebie, jesteś płynny / płynna w komunikacji i idziesz do swego celu. Masz cierpliwość i równowagę wewnętrzną, absolutnie nie dajesz się sprowokować, ale jeśli ktoś Cię atakuje, to nie czekasz, by się obronić. Kończysz walkę przed jej rozpoczęciem.

TWOJE AKTUALNE DUCHOWE ZWIERZĘ MOCY: https://mariabucardi.pl/pl/p/Twoje-aktualne-Zwierze-Mocy-przepowiednia-od-Marii-Bucardi-przeslanie-anielskie-pisemnie-przez-email/85

✎ Ważne informacje i przypominajki: 

☞ Wszystkie spotkania z Marią Bucardi znajdziesz tutaj link: https://bucardimaria.com/archiwum-ceremonie-z-maria-bucardi/ Aktywuj dostęp na tydzień, miesiąc lub rok i korzystaj bez ograniczeń z fi​​lmów, wykładów, słuchowisk, Ceremonii i moich książek. Kilkaset godzin nagrań w których znajdziesz odpowiedź na każde Twoje pytanie i poradę w każdej sytuacji życiowej!

 ☞ Przesłania osobiste znajdziesz, jak zwykle w Twoim bezpłatnym Miejscu Mocy link: https://bucardimaria.com/moje-konto/ 

☞ Moje książki, wykłady, słuchowiska, rytuały znajdziesz tutaj: www.mariabucardi.pl 

Poznaj Magiczną Oazę natury: https://bucardimaria.com/magiczna-oaza/

Maria Bucardi rozwój duchowy, Ceremonie, Wykłady online, książki, filmy, pomoc indywidualna
Reklama

Opublikowane przez mariabucardi

Maria Bucardi mgr historii i dziennikarstwa na Uniwersytecie śląskim, prowadzi Akademię Omen Sententia, służy pomocą w trudnych sytuacjach życiowych. Mistrzyni Magii, Terapeutka, Arcykapłanka Rytuałów dla Matki Ziemi, Doradca, Jasnowidz, Wróżka, Autorka Książek i Filmów Prowadzę Akademię Sztuki Magicznej Omen Sententia. ❤ Jestem autorką wielu książek, artykułów i filmów z zakresu duchowości, magii, tarota i weganizmu. Od lat angażuję się w pomoc dla naszej planety, ludzi i zwierzat - walcząc w obronie gatunków zagrożonych wyginięciem. Niektórzy nazywają mnie terapeutką, psychologiem, dobrą wróżką, jasnowidzem, wiedźmą, szamanką, mistrzynią magii a inni Aniołem ... Możesz umówić się na termin ze mną przez email, chat, gadu-gadu, skype - by uzyskać moją pomoc, poradę, wsparcie duchowe w trudnej sytuacji i korzystać z mojego daru telepatii, uzdrawiania energią, kontaktu z Istotami Wyższymi m.in. Aniołami. E-Mail do mnie - maria.bucardi@gmail.com Maria Bucardi - jej misją jest pomagać osobom indywidualnym, naturze i Ziemi. Od wielu lat motywuje, by obudzić w sobie głos serca i tworzyć przyszłość pełną świtała, miłości, szczęścia, zdrowia, bogactwa i harmonii. Jest autorką ponad 20 książek, tysięcy godzin filmów, podcastów, kursów online z dziedziny duchowości, energii, magii, aniołów, psychosomatyki oraz roślin, kamieni, zwierząt i miejsc mocy. Wszystko to, z dodatkiem jej wyjątkowego stylu, który inspiruje i przyciąga osoby z całego świata. Stworzyła organizację zalesiającą i chroniącą tereny natury onoSemina.org, Magiczną Oazę - teren po pożarze przemieniony w tropikalny las oraz posadziła miliony roślin. Od lat prowadzi co miesiąc Medytację dla Ziemi, której celem jest przywrócenie dobra i harmonii na Ziemi oraz wsparcie dla planety jako żyjącej istoty. Żyje bez plastiku i w sposób przyjazny dla środowiska oraz jest najlepszym przykładem, że weganizm to samo zdrowie. Wierzy, że każda osoba jest bardzo ważna i jedyna w swoim rodzaju, ma ogromny wpływ na swoje życie oraz cały świat, tylko nie zawsze jest tego świadoma lub boryka się z tak ciężkimi problemami, że nie ma siły tego dostrzec. Dlatego również pomaga osobom indywidualnym na ich życiowej drodze, np. odnaleźć miłość i drugą połowę, przywrócić zdrowie, spokój wewnętrzny i radość, cieszyć się bogactwem finansowym i duchowym, odnaleźć w sobie piękno, wyjątkowość oraz powołanie. Choć zawsze powtarza, że nie jest nauczycielem, czy mistrzem - to uczy się od niej tysiące osób z całego świata, w tym wielu coachów, terapeutów i profesjonalistów. Jej Akademia Omen Sententia to miejsce online, w którym zdobędziesz klucze wtajemniczenia i odkryjesz wiele sekretów.

One thought on “Nieustraszone Zwierzę Mocy Bawół wygrywa walkę zanim się rozpocznie…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: